Plugins - Really Simple SSL - Stable (latest release) - en to el_GR translation catalogue (638 entries)

en:  Please note that you can always save and finish the wizard later, use our %sdocumentation%s for additional information or log a %ssupport ticket%s if you need our assistance.
el_GR:  Επισημαίνεται ότι μπορείτε ανά πάσα στιγμή να αποθηκεύσετε και να ολοκληρώσετε τον οδηγό αργότερα, να χρησιμοποιήσετε την %sτεκμηρίωσή%s μας για πρόσθετες πληροφορίες, ή να υποβάλετε ένα %sαίτημα υποστήριξης%s εάν χρειάζεστε τη βοήθειά μας.

en: %s has been installed!
el_GR: Το %s έχει εγκατασταθεί!

en: %s is a singleton class and you cannot create a second instance.
el_GR: Το %s είναι μια κλάση singleton και δεν μπορείτε να δημιουργήσετε μια δεύτερη παρουσία.

en: (Unknown)
el_GR: (άγνωστο)

en: (opens in a new tab)
el_GR: (ανοίγει σε νέα καρτέλα)

en: (recommended)
el_GR: (προτείνεται)

en: (unknown)
el_GR: (άγνωστο)

en: .htaccess does not exist
el_GR: Το .htaccess δεν υπάρχει

en: .htaccess in uploads not writable
el_GR: Το .htaccess στον κατάλογο uploads είναι μη εγγράψιμο

en: .htaccess not writable
el_GR: .htaccess μη εγγράψιμο

en: .htaccess redirect.
el_GR: Ανακατεύθυνση στο .htaccess

en: 301 .htaccess redirect
el_GR: Ανακατεύθυνση 301 στο .htaccess

en: 301 .htaccess redirect (read instructions first)
el_GR: Ανακατεύθυνση 301 μέσω του .htaccess (διαβάστε πρώτα τις οδηγίες)

en: 301 .htaccess redirect is not enabled.
el_GR: Η ανακατεύθυνση 301 στο .htaccess δεν είναι ενεργοποιημένη.

en: 301 PHP redirect
el_GR: Ανακατεύθυνση 301 στην PHP

en: 301 SSL redirect enabled
el_GR: Ενεργοποιημένη SSL ανακατεύθυνση 301

en: 301 redirect to https set.
el_GR: Ανακατεύθυνση 301 σε σετ των https

en: A %s vulnerability is found in %s.
el_GR: Μία ευπάθεια %s έχει εντοπιστεί στο %s.

en: A debug.log is publicly accessibile and has a standard location. This will change the location to a randomly named folder in /wp-content/
el_GR: Ένα debug.log είναι δημόσια προσβάσιμο και έχει μια τυπική τοποθεσία. Αυτό θα αλλάξει την τοποθεσία του σε έναν φάκελο με τυχαία ονομασία στον κατάλογο /wp-content/

en: A definition of a site url or home url was detected in your wp-config.php, but the file is not writable.
el_GR: Εντοπίστηκε ένας ορισμός του site url ή του home url στο wp-config.php, αλλά το αρχείο είναι μη εγγράψιμο.

en: A firewall rule was enabled, but /the wp-content/ folder is not writable.
el_GR: Ένας κανόνας τείχους προστασίας ήταν ενεργοποιημένος, αλλά ο φάκελος /wp-content/ είναι μη εγγράψιμος.

en: A firewall rule was enabled, but the wp-config.php is not writable.
el_GR: Ένας κανόνας τείχους προστασίας ενεργοποιήθηκε, αλλά το wp-config.php είναι μη εγγράψιμο.

en: A networkwide SSL activation process has been started, but has not been completed. Please go to the SSL settings page to complete the process.
el_GR: Έχει ξεκινήσει μια διαδικασία ενεργοποίησης του SSL σε όλο το δίκτυο, αλλά δεν έχει ολοκληρωθεί. Παρακαλώ μεταβείτε στη σελίδα ρυθμίσεων του SSL για να ολοκληρώσετε τη διαδικασία.

en: Able to create destination folder
el_GR: Δυνατότητα δημιουργίας φακέλου προορισμού

en: About Cross Origin Policies
el_GR: Σχετικά με τις Πολιτικές Cross Origin

en: About HTTP Strict Transport Security
el_GR: Σχετικά με το HTTP Strict Transport Security

en: About Hardening
el_GR: Σχετικά με την Ενδυνάμωση

en: About Recommended Security Headers
el_GR: Σχετικά με τις Προτεινόμενες Κεφαλίδες Ασφαλείας

en: About Vulnerabilities
el_GR: Σχετικά με τις ευπάθειες

en: About notifications
el_GR: Σχετικά με τις ειδοποιήσεις

en: About the Content Security Policy
el_GR: Σχετικά με την Πολιτική Ασφάλειας Περιεχομένου

en: About the Mixed Content Scan
el_GR: Σχετικά με τη Σάρωση Μεικτού Περιεχομένου

en: About the Permission Policy
el_GR: Σχετικά με την Πολιτική Αδειών

en: According to our information, your hosting provider does not allow any kind of SSL installation, other then their own paid certificate. For an alternative hosting provider with SSL, see this %sarticle%s.
el_GR: Σύμφωνα με τις πληροφορίες μας, ο πάροχος φιλοξενίας σας δεν επιτρέπει κανενός είδους εγκατάσταση SSL, εκτός από το δικό του πιστοποιητικό επί πληρωμή. Για εναλλακτικό πάροχο φιλοξενίας με SSL, ανατρέξτε σε αυτό το %sάρθρο%s.

en: According to our information, your hosting provider supplies your account with an SSL certificate by default. Please contact your %shosting support%s if this is not the case.
el_GR: Σύμφωνα με τις πληροφορίες μας, ο πάροχος φιλοξενίας σας προμηθεύει τον λογαριασμό σας με πιστοποιητικό SSL από προεπιλογή. Παρακαλώ επικοινωνήστε με την %sυποστήριξη του παρόχου φιλοξενίας σας%s εάν αυτό δεν συμβαίνει.

en: Action
el_GR: Ενέργεια

en: Activate
el_GR: Ενεργοποίηση

en: Activate SSL
el_GR: Ενεργοποίηση SSL

en: Activate SSL per site or install a wildcard certificate to fix this.
el_GR: Ενεργοποιήστε το SSL ανά ιστότοπο ή εγκαταστήστε ένα πιστοποιητικό wildcard για να διορθώσετε αυτό το πρόβλημα.

en: Activate networkwide to fix this.
el_GR: Ενεργοποιήστε το σε όλο το δίκτυο για να επιλυθεί.

en: Activate our plugin %s
el_GR: Ενεργοποιήστε το πρόσθετο μας %s

en: Activating plugin...
el_GR: Ενεργοποίηση πρόσθετου…

en: Add additional domains which can embed your website, if needed. Comma seperated.
el_GR: Εάν χρειάζεται, προσθέστε επιπλέον τομείς που μπορούν να ενσωματώσουν τον ιστότοπό σας. Διαχωρισμένοι με κόμμα.

en: Add the following lines of code to your wp-config.php.
el_GR: Προσθέστε τις ακόλουθες γραμμές κώδικα στο wp-config.php.

en: Add your email address below.
el_GR: Προσθέστε τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου σας παρακάτω.

en: Advanced Hardening
el_GR: Προηγμένη Ενδυνάμωση

en: After completing the installation, you can continue to the next step to complete your configuration.
el_GR: Μετά την ολοκλήρωση της εγκατάστασης, μπορείτε να συνεχίσετε στο επόμενο βήμα για να ολοκληρώσετε τη ρύθμιση παραμέτρων.

en: After completing the installation, you can let Really Simple SSL automatically configure your site for SSL by using the 'Activate SSL' button.
el_GR: Μετά την ολοκλήρωση της εγκατάστασης, μπορείτε να αφήσετε το Really Simple SSL να ρυθμίσει αυτόματα τις παραμέτρους του ιστότοπού σας για το SSL χρησιμοποιώντας το κουμπί 'Ενεργοποίηση SSL'.

en: After enabling this feature, you can submit your site to %shstspreload.org%s
el_GR: Αφού ενεργοποιήσετε αυτήν τη λειτουργία, μπορείτε να υποβάλετε τον ιστότοπό σας στο %shstspreload.org%s

en: Alias domain check is not relevant for a subdomain
el_GR: Ο έλεγχος τομέα ψευδώνυμου δεν είναι σχετικός για έναν υποτομέα

en: All
el_GR: Όλα

en: Allow
el_GR: Να επιτραπεί

en: Allow your domain to be embedded
el_GR: Επιτρέψτε την ενσωμάτωση του τομέα σας

en: Allows you to enter a custom login URL.
el_GR: Σας επιτρέπει να εισαγάγετε μια προσαρμοσμένη διεύθυνση URL σύνδεσης.

en: Almost ready to migrate to SSL!
el_GR: Σχεδόν έτοιμοι για μετεγκατάσταση σε SSL!

en: An Error Occurred:
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα:

en: An SSL certificate has been detected
el_GR: Εντοπίστηκε πιστοποιητικό SSL

en: An SSL certificate was detected on your site.
el_GR: Εντοπίστηκε πιστοποιητικό SSL στον ιστότοπό σας.

en: An error occurred, please try again.
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα, παρακαλώ προσπαθήστε ξανά.

en: An error occurred:
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα:

en: An option that requires the .htaccess file in the uploads directory is enabled, but the file is not writable.
el_GR: Μια επιλογή που απαιτεί το αρχείο .htaccess στον κατάλογο uploads είναι ενεργοποιημένη, αλλά το αρχείο είναι μη εγγράψιμο.

en: An option that requires the .htaccess file is enabled, but the file does not exist.
el_GR: Μια επιλογή που απαιτεί το αρχείο .htaccess είναι ενεργοποιημένη, αλλά το αρχείο δεν υπάρχει.

en: An option that requires the .htaccess file is enabled, but the file is not writable.
el_GR: Μια επιλογή που απαιτεί το αρχείο .htaccess είναι ενεργοποιημένη, αλλά το αρχείο είναι μη εγγράψιμο.

en: Anyone can register an account on your site. Consider disabling this option in the WordPress general settings.
el_GR: Όλοι μπορούν να δημιουργήσουν λογαριασμό στον ιστότοπό σας. Εξετάστε το ενδεχόμενο να απενεργοποιήσετε αυτήν την επιλογή στις γενικές ρυθμίσεις του WordPress.

en: As Really Simple SSL handles all the functionality this plugin provides, we recommend to disable this plugin to prevent unexpected behavior.
el_GR: Καθώς το Really Simple SSL χειρίζεται όλες τις λειτουργίες που παρέχει αυτό το πρόσθετο, σας συνιστούμε να απενεργοποιήσετε αυτό το πρόσθετο για να αποτρέψετε απροσδόκητη συμπεριφορά.

en: As a security precaution, the username ‘admin’ has been changed on %s. From now on, you can login with '%s' or an email address.
el_GR: Για λόγους ασφαλείας, το όνομα χρήστη 'admin' έχει αλλάξει στο %s. Από εδώ και στο εξής, μπορείτε να συνδεθείτε με '%s' ή με τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

en: As your order will be regenerated, you'll need to update your DNS text records.
el_GR: Καθώς η παραγγελία σας θα αναδημιουργηθεί, θα πρέπει να ενημερώσετε τις εγγραφές κειμένου DNS.

en: Attempting to install certificate using AutoSSL...
el_GR: Προσπάθεια εγκατάστασης πιστοποιητικού με AutoSSL...

en: Attempting to install certificate...
el_GR: Προσπάθεια εγκατάστασης πιστοποιητικού...

en: Attempting to set DNS txt record...
el_GR: Προσπάθεια ορισμού DNS εγγραφής ΤΧΤ...

en: Authorization not completed yet.
el_GR: Η εξουσιοδότηση δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμα.

en: Automatic certificate detection is not possible on your server.
el_GR: Ο αυτόματος εντοπισμός πιστοποιητικού δεν είναι δυνατός στον διακομιστή σας.

en: Automatic renewal of your certificate was not possible. The SSL certificate should be %srenewed%s manually.
el_GR: Η αυτόματη ανανέωση του πιστοποιητικού σας δεν ήταν δυνατή. Το πιστοποιητικό SSL θα πρέπει να %sανανεωθεί%s χειροκίνητα.

en: Based on your settings, Really Simple SSL will take appropriate action, or you will need to solve it manually.
el_GR: Με βάση τις ρυθμίσεις σας, το Really Simple SSL θα λάβει τα κατάλληλα μέτρα ή θα πρέπει να το λύσετε χειροκίνητα.

en: Basic SSL configuration finished! Improve your score with %sReally Simple SSL Pro%s.
el_GR: Η βασική ρύθμιση παραμέτρων του SSL ολοκληρώθηκε! Βελτιώστε τη βαθμολογία σας με το %sReally Simple SSL Pro%s.

en: Because the $_SERVER["HTTPS"] variable is not set, your website may experience redirect loops.
el_GR: Καθώς δεν έχει οριστεί η μεταβλητή $_SERVER["HTTPS"], μπορεί να προκύψουν προβλήματα βρόχων ανακατευθύνσεων στον ιστότοπό σας.

en: Before you migrate, please check for:
el_GR: Πριν από τη μετεγκατάσταση, παρακαλώ ελέγξτε για:

en: Below you will find the instructions for different hosting environments and configurations. If you start the process with the necessary instructions and credentials the next view steps will be done in no time.
el_GR: Παρακάτω θα βρείτε τις οδηγίες για διαφορετικά περιβάλλοντα φιλοξενίας και ρυθμίσεων παραμέτρων. Εάν ξεκινήσετε τη διαδικασία με τις απαραίτητες οδηγίες και διαπιστευτήρια, τα επόμενα βήματα θα ολοκληρωθούν σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα.

en: Black Friday sale! Get 40% Off Really Simple SSL Pro
el_GR: Έκπτωση Black Friday! Αποκτήστε έκπτωση 40% του Really Simple SSL Pro!

en: Block code execution in uploads directory
el_GR: Αποκλεισμός εκτέλεσης κώδικα στον κατάλογο Uploads

en: Block the username 'admin'
el_GR: Αποκλεισμός του ονόματος χρήστη 'admin'

en: Block user registration when login name equals display name
el_GR: Αποκλεισμός εγγραφής χρήστη όταν το όνομα σύνδεσης ισούται με εμφανιζόμενο όνομα

en: Block user registrations when login and display name are the same
el_GR: Αποκλεισμός εγγραφών χρηστών όταν η όνομα σύνδεσης και το εμφανιζόμενο όνομα είναι τα ίδια

en: Blocked
el_GR: Αποκλεισμένο

en: Browser features are plentiful, but most are not needed on your website.
el_GR: Οι λειτουργίες του προγράμματος περιήγησης είναι άφθονες, αλλά οι περισσότερες δεν χρειάζονται στον ιστότοπό σας.

en: Bundle not available yet...
el_GR: Το Bundle δεν είναι διαθέσιμο ακόμα...

en: By default, WordPress shows if a username or email address exists when a login fails. This will change it to generic feedback.
el_GR: Από προεπιλογή, το WordPress δείχνει εάν υπάρχει ένα όνομα χρήστη ή μια διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου όταν αποτυγχάνεται μια σύνδεση. Αυτό θα το αλλάξει σε γενική ανατροφοδότηση.

en: By selecting your hosting provider we can tell you if your hosting provider already supports free SSL, and/or where you can activate it.
el_GR: Επιλέγοντας τον πάροχο φιλοξενίας σας, μπορούμε να σας πούμε αν ο πάροχος φιλοξενίας σας υποστηρίζει ήδη δωρεάν SSL, ή / και που μπορείτε να το ενεργοποιήσετε.

en: CPanel host
el_GR: Εξυπηρετητής CPanel

en: CPanel password
el_GR: Κωδικός πρόσβασης για το CPanel

en: CPanel recognized. Possibly the certificate can be installed automatically.
el_GR: Το CPanel αναγνωρίστηκε. Ενδεχομένως το πιστοποιητικό μπορεί να εγκατασταθεί αυτόματα.

en: CPanel username
el_GR: Όνομα χρήστη για το CPanel

en: Cancel
el_GR: Ακύρωση

en: Certificate already generated. It was renewed if required.
el_GR: Το πιστοποιητικό έχει ήδη δημιουργηθεί. Ανανεώθηκε εφόσον απαιτήθηκε.

en: Challenge directory not writable.
el_GR: Ο κατάλογος challenge είναι μη εγγράψιμος.

en: Change debug.log file location
el_GR: Αλλαγή τοποθεσίας του αρχείου debug.log

en: Changed debug.log location to:
el_GR: Η τοποθεσία του αρχείου debug.log άλλαξε σε:

en: Changing redirect methods should be done with caution. Please make sure you have read our instructions beforehand at the right-hand side.
el_GR: Η αλλαγή των μεθόδων ανακατεύθυνσης πρέπει να γίνεται με προσοχή. Παρακαλώ βεβαιωθείτε ότι έχετε διαβάσει τις οδηγίες μας εκ των προτέρων στη δεξιά πλευρά.

en: Check again
el_GR: Επανέλεγχος

en: Check manually
el_GR: Χειροκίνητος έλεγχος

en: Check out Really Simple SSL Pro
el_GR: Ρίξτε μια ματιά στο Really Simple SSL Pro

en: Check your %slicense%s.
el_GR: Ελέγξτε την %sάδεια χρήσης%s σας.

en: Checking SSL certificate...
el_GR: Έλεγχος πιστοποιητικού SSL...

en: Checking alias domain...
el_GR: Έλεγχος ψευδώνυμου τομέα...

en: Checking certs directory...
el_GR: Έλεγχος καταλόγου certs...

en: Checking challenge directory reachable over http...
el_GR: Έλεγχος του καταλόγου challenge που είναι προσβάσιμος μέσω http...

en: Checking challenge directory...
el_GR: Έλεγχος καταλόγου challenge...

en: Checking for subdomain setup...
el_GR: Έλεγχος για τη ρύθμιση του υποτομέα...

en: Checking for website configuration...
el_GR: Έλεγχος για ρύθμιση παραμέτρων ιστότοπου...

en: Checking host...
el_GR: Έλεγχος εξυπηρετητή...

en: Checking if CURL is available...
el_GR: Έλεγχος αν το CURL είναι διαθέσιμο...

en: Checking if Terms & Conditions are accepted...
el_GR: Έλεγχος εάν οι Όροι και Προϋποθέσεις είναι αποδεκτοί...

en: Checking if plugin folder exists...
el_GR: Έλεγχος εάν υπάρχει ο φάκελος του πρόσθετου...

en: Checking key directory...
el_GR: Έλεγχος καταλόγου key...

en: Checking permissions...
el_GR: Έλεγχος Αδειών...

en: Checking server software...
el_GR: Έλεγχος λογισμικού διακομιστή...

en: Choose new username to replace 'admin'
el_GR: Επιλέξτε νέο όνομα χρήστη για να αντικαταστήσετε το 'admin'

en: Choose the max-age for HSTS
el_GR: Επιλέξτε την max-age για HSTS

en: CloudWays API key
el_GR: Κλειδί API της CloudWays

en: CloudWays api key
el_GR: Κλειδί API της CloudWays

en: CloudWays user email
el_GR: Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο χρήστη CloudWays

en: Code execution is allowed in the public 'Uploads' folder.
el_GR: Η εκτέλεση κώδικα επιτρέπεται στον δημόσιο φάκελο 'Uploads'.

en: Completed
el_GR: Ολοκληρώθηκε

en: Component
el_GR: Τμήμα

en: Components will be quarantined if the update process fails.
el_GR: Τα τμήματα θα τεθούν σε καραντίνα εάν αποτύχει η διαδικασία ενημέρωσης.

en: Configured for HTTP challenge
el_GR: Έχει ρυθμιστεί για HTTP challenge

en: Congratulations!
el_GR: Συγχαρητήρια!

en: Content Security Policy
el_GR: Πολιτική Ασφάλειας Περιεχομένου

en: Continue to renew.
el_GR: Συνεχίστε για ανανέωση.

en: Copyright warning!
el_GR: Προειδοποίηση πνευματικών δικαιωμάτων!

en: Could not automatically add TXT record. Please proceed manually, following the steps below.
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η αυτόματη προσθήκη εγγραφής TXT. Παρακαλώ προχωρήστε χειροκίνητα, ακολουθώντας τα παρακάτω βήματα.

en: Could not copy code execution test file.
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η αντιγραφή αρχείου δοκιμής εκτέλεσης κώδικα.

en: Could not create test folder and file.
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η δημιουργία δοκιμαστικού φακέλου και αρχείου.

en: Could not find code execution test file.
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η εύρεση αρχείου δοκιμής εκτέλεσης κώδικα.

en: Could not reach challenge directory over %s.
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η πρόσβαση στον κατάλογο challenge μέσω %s.

en: Could not rename folder!
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η μετονομασία του φακέλου!

en: Could not retrieve server list
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η ανάκτηση της λίστας διακομιστών

en: Could not test certificate
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η δοκιμή πιστοποιητικού

en: Could not test certificate.
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η δοκιμή του πιστοποιητικού.

en: Could not verify TXT record for domain %s
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η επαλήθευση της εγγραφής TXT για τον τομέα %s

en: Could not verify alias domain.
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η επαλήθευση του τομέα ψευδωνύμου.

en: Count
el_GR: Καταμέτρηση

en: Creating account...
el_GR: Δημιουργία λογαριασμού...

en: Critical
el_GR: Κρίσιμο

en: Critical (default)
el_GR: Κρίσιμo (προεπιλογή)

en: Cross Origin Embedder Policy
el_GR: Πολιτική Ενσωμάτωσης Cross Origin

en: Cross Origin Opener Policy
el_GR: Πολιτική Ανοίγματος Cross Origin

en: Cross Origin Resource Policy
el_GR: Πολιτική Πόρων Cross Origin

en: Custom login URL
el_GR: Προσαρμοσμένη διεύθυνση URL σύνδεσης

en: DNS Verification
el_GR: Επαλήθευση DNS

en: DNS records were not verified yet. Please complete the previous step.
el_GR: Οι εγγραφές DNS δεν έχουν επαληθευτεί ακόμα. Παρακαλώ ολοκληρώστε το προηγούμενο βήμα.

en: DNS verification
el_GR: Επαλήθευση DNS

en: Dashboard
el_GR: Πίνακας Εργαλείων

en: Dashboard - Test Notification
el_GR: Πίνακας Ελέγχου - Δοκιμαστική Ειδοποίηση

en: Date
el_GR: Ημερομηνία

en: Debugging
el_GR: Εντοπισμός σφαλμάτων

en: Debugging with Really Simple SSL
el_GR: Εντοπισμός σφαλμάτων με το Really Simple SSL

en: Delete all data on plugin deletion
el_GR: Διαγραφή όλων των δεδομένων με τη διαγραφή του πρόσθετου

en: Depending on your hosting provider, %smanual installation%s may be required.
el_GR: Ανάλογα με την υπηρεσία παρόχου φιλοξενίας σας, ενδέχεται να απαιτείται %sχειροκίνητη εγκατάσταση%s.

en: Description
el_GR: Περιγραφή

en: Destination folder already exists
el_GR: Ο φάκελος προορισμού υπάρχει ήδη

en: Details
el_GR: Λεπτομέρειες

en: Detected status of your setup.
el_GR: Εντοπίστηκε η κατάσταση των ρυθμίσεών σας.

en: DirectAdmin host
el_GR: Εξυπηρετητής DirectAdmin

en: DirectAdmin password
el_GR: Κωδικός πρόσβασης για το DirectAdmin

en: DirectAdmin recognized. Possibly the certificate can be installed automatically.
el_GR: Το DirectAdmin αναγνωρίστηκε. Ενδεχομένως το πιστοποιητικό μπορεί να εγκατασταθεί αυτόματα.

en: DirectAdmin username
el_GR: Όνομα χρήστη για το DirectAdmin

en: Directories
el_GR: Κατάλογοι

en: Disable
el_GR: Απενεργοποίηση

en: Disable "anyone can register"
el_GR: Απενεργοποίηση του 'Όλοι μπορούν να δημιουργήσουν λογαριασμό'

en: Disable (Default)
el_GR: Απενεργοποίηση (Προεπιλογή)

en: Disable HTTP methods
el_GR: Απενεργοποίηση μεθόδων HTTP

en: Disable OCSP Stapling
el_GR: Απενεργοποίηση Συρραφής OCSP

en: Disable OCSP stapling
el_GR: Απενεργοποίηση συρραφής OCSP

en: Disable XML-RPC
el_GR: Απενεργοποίηση του XML-RPC

en: Disable application passwords
el_GR: Απενεργοποίηση κωδικών πρόσβασης εφαρμογών

en: Disable application passwords.
el_GR: Απενεργοποίηση κωδικών πρόσβασης εφαρμογών.

en: Disable directory browsing
el_GR: Απενεργοποίηση περιήγησης καταλόγων

en: Disable directory indexing
el_GR: Απενεργοποίηση ευρετηρίασης καταλόγων

en: Disable the built-in file editors
el_GR: Απενεργοποίηση ενσωματωμένων επεξεργαστών αρχείων

en: Disable user enumeration
el_GR: Απενεργοποίηση απαρίθμησης χρηστών

en: Disabled
el_GR: Απενεργοποιημένο

en: Dismiss
el_GR: Απόρριψη

en: Dismiss all notifications
el_GR: Παράβλεψη όλων των ειδοποιήσεων

en: Do not allow users with admin username
el_GR: Να μην επιτρέπονται οι χρήστες με όνομα χρήστη 'admin'

en: Do you want to store these credentials for renewal purposes?
el_GR: Θέλετε να αποθηκεύσετε αυτά τα διαπιστευτήρια για σκοπούς ανανέωσης;

en: Domain
el_GR: Τομέας

en: Don't show again
el_GR: Να μην εμφανιστεί ξανά

en: Download
el_GR: Λήψη

en: Due to a recent update by WP Engine, we have changed your settings automatically to adapt.
el_GR: Λόγω μιας πρόσφατης ενημέρωσης από το WP Engine, αλλάξαμε αυτόματα τις ρυθμίσεις σας για προσαρμογή.

en: Email
el_GR: Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο

en: Email address
el_GR: Διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: Email address not valid
el_GR: Η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου δεν είναι έγκυρη

en: Email could not be sent.
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η αποστολή μηνυμάτων ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

en: Email could not be sent. No message or subject set.
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η αποστολή μηνύματος ηλεκτρονικού ταχυδρομείου. Δεν έχει οριστεί μήνυμα ή θέμα.

en: Email notifications are only sent for important updates, security notices or when certain features are enabled.
el_GR: Οι ειδοποιήσεις μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου αποστέλλονται μόνο για σημαντικές ενημερώσεις, ειδοποιήσεις ασφαλείας ή όταν είναι ενεργοποιημένες ορισμένες λειτουργίες.

en: Email sent! Please check your mail
el_GR: Το μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου εστάλη! Παρακαλώ ελέγξτε την αλληλογραφία σας

en: Enable
el_GR: Ενεργοποίηση

en: Enable .htaccess only if you know how to regain access in case of issues.
el_GR: Ενεργοποίηση μέσω του .htaccess μόνο εάν γνωρίζετε πώς να ανακτήσετε την πρόσβαση σε περίπτωση ζητημάτων.

en: Enable 301 .htaccess redirect
el_GR: Ενεργοποίηση ανακατεύθυνσης 301 μέσω .htaccess

en: Enable 301 redirect
el_GR: Ενεργοποίηση ανακατεύθυνσης 301

en: Enable Custom login URL
el_GR: Ενεργοποίηση προσαρμοσμένης διεύθυνσης URL σύνδεσης

en: Enable Permissions Policy
el_GR: Ενεργοποίηση Πολιτικής Αδειών

en: Enable a .htaccess redirect or PHP redirect in the settings to create a 301 redirect.
el_GR: Ενεργοποιήστε μια ανακατεύθυνση μέσω του .htaccess ή ανακατεύθυνση μέσω PHP στις ρυθμίσεις για να δημιουργήσετε μια ανακατεύθυνση 301.

en: Enable recommended hardening features in Really Simple SSL
el_GR: Ενεργοποιήστε τις προτεινόμενες λειτουργίες ενδυνάμωσης στο Really Simple SSL

en: Enabling auto renew...
el_GR: Ενεργοποίηση αυτόματης ανανέωσης...

en: Enter a custom login URL. This allows you to log in via this custom URL instead of /wp-admin or /wp-login.php
el_GR: Εισαγάγετε μια προσαρμοσμένη διεύθυνση URL σύνδεσης. Αυτό σας επιτρέπει να συνδεθείτε μέσω αυτής της προσαρμοσμένης διεύθυνσης URL αντί για /wp-admin ή /wp-login.php

en: Error code %s
el_GR: Κωδικός σφάλματος %s

en: Error code %s.
el_GR: Κωδικός σφάλματος %s.

en: Error enabling auto renew for Let's Encrypt
el_GR: Σφάλμα κατά την ενεργοποίηση της αυτόματης ανανέωσης για το Let's Encrypt

en: Error occurred when retrieving the webpage.
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την ανάκτηση της ιστοσελίδας.

en: Errors were reported during installation
el_GR: Καταγράφηκαν σφάλματα κατά την εγκατάσταση

en: Errors were reported during installation.
el_GR: Καταγράφηκαν σφάλματα κατά την εγκατάσταση.

en: Every three hours
el_GR: Κάθε τρεις ώρες

en: Example: If you want to change your login page from /wp-admin/ to /control/ answer: control
el_GR: Παράδειγμα: Εάν θέλετε να αλλάξετε τη σελίδα σύνδεσής σας από /wp-admin/ σε /control/ απάντησε: control

en: Failed retrieving access token
el_GR: Απέτυχε η ανάκτηση διακριτικού πρόσβασης

en: Failed retrieving account.
el_GR: Αποτυχία ανάκτησης λογαριασμού.

en: Failed to activate plugin
el_GR: Απέτυχε η ενεργοποίηση του πρόσθετου

en: Failed to gather package information
el_GR: Απέτυχε η συγκέντρωση πληροφοριών του πακέτου

en: Failed to install plugin
el_GR: Η εγκατάσταση του πρόσθετου απέτυχε

en: Feature
el_GR: Λειτουργία

en: Feedback in plugin overview
el_GR: Σχόλια στην επισκόπηση πρόσθετων

en: File editing
el_GR: Επεξεργασία αρχείων

en: File missing. Please retry the previous steps.
el_GR: Λείπει το αρχείο. Παρακακώ δοκιμάστε ξανά τα προηγούμενα βήματα.

en: Files not created yet...
el_GR: Τα αρχεία δεν έχουν δημιουργηθεί ακόμα...

en: Firewall
el_GR: Τείχος προστασίας

en: For more information, please read this %sarticle%s
el_GR: Για περισσότερες πληροφορίες, παρακαλώ διαβάστε αυτό το %sάρθρο%s.

en: Force update
el_GR: Αναγκαστική ενημέρωση

en: From now on, the debug.log won’t be publicly accessible whenever wp-debugging is enabled. The debug log will be stored in a randomly named folder in /wp-content/. This prevents possible leakage of sensitive debugging information.
el_GR: Από εδώ και στο εξής, το debug.log δεν θα είναι δημόσια προσβάσιμο όποτε είναι ενεργοποιημένο το wp-debugging. Το αρχείο καταγραφής εντοπισμού σφαλμάτων θα αποθηκευτεί σε έναν φάκελο με τυχαίο όνομα στον κατάλογο /wp-content/. Αυτό αποτρέπει πιθανή διαρροή ευαίσθητων πληροφοριών εντοπισμού σφαλμάτων.

en: General
el_GR: Γενικά

en: General Settings
el_GR: Γενικές Ρυθμίσεις

en: General settings
el_GR: Γενικές ρυθμίσεις

en: Generating SSL certificate...
el_GR: Δημιουργία πιστοποιητικού SSL...

en: Generation
el_GR: Δημιουργία

en: Get detailed insights into visitors' behaviour with Burst Statistics, the privacy-friendly analytics dashboard from Really Simple Plugins.
el_GR: Λάβετε σημαντικές πληροφορίες σχετικά με τη συμπεριφορά των επισκεπτών με το πρόσθετο Burst Statistics, τον πίνακα εργαλείων ανάλυσης, με γνώμονα το απόρρητο, της Really Simple Plugins.

en: Get more information from the Really Simple SSL dashboard on %s
el_GR: Λάβετε περισσότερες πληροφορίες από τον πίνακα ελέγχου του Really Simple SSL στο %s

en: Get notified of important changes, updates and settings. Recommended when using security features.
el_GR: Λάβετε ειδοποιήσεις για σημαντικές αλλαγές, ενημερώσεις και ρυθμίσεις. Προτείνεται όταν εφαρμόζονται οι λειτουργίες ασφαλείας.

en: Get notified!
el_GR: Λάβετε ειδοποιήσεις!

en: Go to activation
el_GR: Μετάβαση στην ενεργοποίηση

en: Go to installation
el_GR: Μετάβαση στην εγκατάσταση

en: Hardening
el_GR: Ενδυνάμωση

en: Hardening features are enabled!
el_GR: Οι λειτουργίες Ενδυνάμωσης είναι ενεργοποιημένες

en: Hardening features limit the possibility of potential weaknesses and vulnerabilities which can be misused.
el_GR: Οι λειτουργίες Ενδυνάμωσης περιορίζουν την πιθανότητα δυνητικών αδυναμιών και ευαλωτοτήτων που μπορούν να χρησιμοποιηθούν καταχρηστικά.

en: Here you can configure vulnerability detection, notifications and measures. To learn more about the features displayed, please use the instructions linked in the top-right corner.
el_GR: Εδώ μπορείτε να ρυθμίζεται τις παραμέτρους για τον εντοπισμό ευπαθειών, τις ειδοποιήσεις και τα μέτρα. Για να μάθετε περισσότερα σχετικά με τις λειτουργίες που εμφανίζονται, παρακαλώ χρησιμοποιήστε τις οδηγίες που συνδέονται στην επάνω δεξιά γωνία.

en: Hi, Really Simple SSL has kept your site secure for a month now, awesome! If you have a moment, please consider leaving a review on WordPress.org to spread the word. We greatly appreciate it! If you have any questions or feedback, leave us a %smessage%s.
el_GR: Γεια σας, το Really Simple SSL έχει διατηρήσει τον ιστότοπό σας ασφαλή για ένα μήνα, καταπληκτικά! Εάν έχετε τον χρόνο, παρακαλούμε γράψτε μια κριτική στο WordPress.org ώστε να διαδώσετε τα νέα. Θα το εκτιμούσαμε πολύ! Εάν έχετε οποιεσδήποτε ερωτήσεις ή σχόλια, γράψτε μας ένα %sμήνυμα%s.

en: Hi, Really Simple SSL has kept your site secure for some time now, awesome! If you have a moment, please consider leaving a review on WordPress.org to spread the word. We greatly appreciate it! If you have any questions or feedback, leave us a %smessage%s.
el_GR: Γεια σας, το Really Simple SSL έχει διατηρήσει τον ιστότοπό σας ασφαλή για αρκετό καιρό, καταπληκτικά! Εάν έχετε τον χρόνο, παρακαλούμε γράψτε μια κριτική στο WordPress.org ώστε να διαδώσετε τα νέα. Θα το εκτιμούσαμε πολύ! Εάν έχετε οποιεσδήποτε ερωτήσεις ή σχόλια, γράψτε μας ένα %sμήνυμα%s.

en: Hide WP version
el_GR: Απόκρυψη της έκδοσης του WP

en: Hide your WordPress version
el_GR: Απόκρυψη της έκδοσης του WordPress

en: High-risk
el_GR: Υψηλού κινδύνου

en: High-risk (default)
el_GR: Υψηλού κινδύνου (προεπιλογή)

en: Hosting
el_GR: Φιλοξενία

en: Hosting Provider
el_GR: Πάροχος Φιλοξενίας

en: Hosting provider
el_GR: Πάροχος φιλοξενίας

en: Http references in your .css and .js files: change any http:// into https://
el_GR: Αναφορές http στα αρχεία .css και .js: αλλάξτε οποιαδήποτε http:// σε https://

en: HttpOnly Secure cookies have been set automatically!
el_GR: Η ασφάλιση των cookies με HttpOnly έχει ρυθμιστεί αυτόματα!

en: HttpOnly Secure cookies not set.
el_GR: Δεν έχει ρυθμιστεί η ασφάλιση των cookies με HttpOnly.

en: I agree to the Terms & Conditions from Let's Encrypt.
el_GR: Συμφωνώ με τους Όρους και Προϋποθέσεις από το Let's Encrypt.

en: I don't know, or not listed, proceed with installation
el_GR: Δεν γνωρίζω, ή δεν αναφέρεται, προχωρήστε στην εγκατάσταση

en: I have read and understood the risks to intervene with these measures.
el_GR: Έχω διαβάσει και κατανοήσει τους κινδύνους να παρέμβω σε αυτά τα μέτρα.

en: If the username 'admin' currently exists, you can rename it here. Please note that you can no longer use this username, and should use the new username or an email address
el_GR: Εάν το όνομα χρήστη 'admin' προς το παρόν υπάρχει, μπορείτε να το μετονομάσετε εδώ. Παρακαλώ λάβετε υπόψη ότι δεν μπορείτε πλέον να χρησιμοποιήσετε αυτό το όνομα χρήστη και θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε το νέο όνομα χρήστη ή μια διεύθυνση email

en: If there's a vulnerability, you will also get feedback on the themes and plugin overview.
el_GR: Εάν εντοπιστεί ευπάθεια, θα λάβετε επίσης σχόλια σχετικά με τα θέματα και τα πρόσθετα.

en: If this is not the case, don't add this alias to your certificate.
el_GR: Εάν δεν συμβαίνει αυτή η περίπτωση, μην προσθέσετε αυτό το ψευδώνυμο στο πιστοποιητικό σας.

en: If this option is set to true, the mixed content fixer will fire on the init hook instead of the template_redirect hook. Only use this option when you experience problems with the mixed content fixer.
el_GR: Εάν ενεργοποιηθεί αυτή η επιλογή, ο επιδιορθωτής μεικτού περιεχομένου θα εκκινείται με το hook 'init' αντί με το hook 'template_redirect'. Χρησιμοποιήστε αυτήν την επιλογή μόνο εάν αντιμετωπίζετε προβλήματα με τον επιδιορθωτή μεικτού περιεχομένου.

en: If you entered your DNS records before, they need to be changed.
el_GR: Εάν έχετε ήδη εισαγάγει τις εγγραφές DNS, πρέπει να αλλάξουν.

en: If your hosting provider auto-renews your certificate, no action is required. Alternatively, you have the option to generate an SSL certificate with Really Simple SSL.
el_GR: Εάν ο πάροχος φιλοξενίας σας ανανεώσει αυτόματα το πιστοποιητικό σας, δεν απαιτείται καμία ενέργεια. Εναλλακτικά, έχετε την επιλογή να δημιουργήσετε ένα πιστοποιητικό SSL με το Really Simple SSL.

en: If your hosting provider is not listed, and there's an SSL activation/installation link, please let us %sknow%s.
el_GR: Εάν ο πάροχος φιλοξενίας σας δεν περιλαμβάνεται στη λίστα και υπάρχει ένας σύνδεσμος ενεργοποίησης / εγκατάστασης SSL, παρακαλούμε %sενημερώστε μας%s.

en: Images, stylesheets or scripts from a domain without an SSL certificate: remove them or move to your own server.
el_GR: Εικόνες, αρχεία στυλ (css) ή αρχεία εντολών από domain χωρίς πιστοποιητικό SSL: αφαιρέστε τα ή μεταφέρετέ τα στον δικό σας διακομιστή.

en: Import and insert file
el_GR: Εισαγωγή και τοποθέτηση αρχείου

en: Improve security - Upgrade
el_GR: Βελτίωση ασφάλειας - Αναβάθμιση

en: Improve security with Really Simple SSL Pro.
el_GR: Βελτιώστε την ασφάλεια με την επέκταση Really Simple SSL Pro.

en: Include alias
el_GR: Συμπερίληψη ψευδωνύμου

en: Include preload
el_GR: Συμπερίληψη προφόρτωσης

en: Include subdomains
el_GR: Συμπερίληψη υποτομέων

en: Install
el_GR: Εγκατάσταση

en: Install %sManually%s.
el_GR: Χειροκίνητη %sεγκατάσταση%s.

en: Install SSL certificate
el_GR: Εγκατάσταση πιστοποιητικού SSL

en: Installation
el_GR: Εγκατάσταση

en: Installation failed.
el_GR: Η εγκατάσταση απέτυχε.

en: Installation finished
el_GR: Η εγκατάσταση ολοκληρώθηκε

en: Installed
el_GR: Εγκατεστημένο

en: Installing
el_GR: Πραγματοποιείται εγκατάσταση

en: Installing SSL certificate using PLESK API...
el_GR: Εγκατάσταση πιστοποιητικού SSL με χρήση του API της PLESK...

en: Installing SSL certificate...
el_GR: Εγκατάσταση πιστοποιητικού SSL...

en: Installing plugin...
el_GR: Πραγματοποιείται εγκατάσταση του πρόσθετου...

en: Instructions
el_GR: Οδηγίες

en: Invalid license.
el_GR: Μη έγκυρη άδεια χρήσης.

en: Invalid login details.
el_GR: Μη έγκυρα στοιχεία σύνδεσης.

en: It is currently possible to create an administrator user with the same login and display name.
el_GR: Προς το παρόν, είναι δυνατή η δημιουργία ενός διαχειριστή με τα ίδιο όνομα σύνδεσης και εμφανιζόμενο όνομα.

en: It is not possible to install Let's Encrypt on a localhost environment.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η εγκατάσταση του Let's Encrypt σε περιβάλλον localhost.

en: It is not possible to install Let's Encrypt on a subfolder configuration.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η εγκατάσταση του Let's Encrypt σε μια ρύθμιση παραμέτρων υποφακέλου.

en: It is not possible to install Let's Encrypt on a subsite. Please go to the main site of your website.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η εγκατάσταση του Let's Encrypt στον επιμέρους ιστοτόπο. Παρακαλώ μεταβείτε στον κυρίως ιστότοπό σας.

en: Learn more
el_GR: Μάθετε περισσότερα

en: Learn more about our features!
el_GR: Μάθετε περισσότερα σχετικά με τις λειτουργίες μας!

en: Learn more about security headers
el_GR: Μάθετε περισσότερα σχετικά με τις κεφαλίδες ασφαλείας

en: Leave a review
el_GR: Αφήστε μια αξιολόγηση

en: Letʼs Encrypt is a free, automated and open certificate authority brought to you by the nonprofit Internet Security Research Group (ISRG).
el_GR: Το Letʼs Encrypt είναι μια δωρεάν, αυτοματοποιημένη και ανοιχτή αρχή έκδοσης πιστοποιητικών, προσφορά της μη κερδοσκοπικής Ομάδας Έρευνας για την Ασφάλεια στο Διαδίκτυο (ISRG).

en: Leveraging your SSL certificate with HSTS is a staple for every website. Force your website over SSL, mitigating risks of malicious counterfeit websites in your name.
el_GR: Η αξιοποίηση του πιστοποιητικού σας SSL με HSTS αποτελεί βασικό στοιχείο για κάθε ιστότοπο. Επιβάλετε τον ιστότοπό σας μέσω SSL, μετριάζοντας τους κινδύνους κακόβουλων ιστότοπων να αποτελούν την απομίμησή του.

en: License invalid
el_GR: Μη έγκυρη άδεια χρήσης

en: License valid
el_GR: Έγκυρη άδεια χρήσης

en: Lightweight SSL & Hardening Plugin
el_GR: Ελαφρύ πρόσθετο για το SSL και την ενίσχυση ασφαλείας

en: Location
el_GR: Τοποθεσία

en: Login credentials incorrect
el_GR: Τα διαπιστευτήρια σύνδεσης είναι λανθασμένα

en: Login credentials incorrect. Please check your login credentials for cPanel.
el_GR: Λανθασμένα διαπιστευτήρια σύνδεσης. Ελέγξτε τα διαπιστευτήρια σύνδεσής σας για το cPanel.

en: Login status
el_GR: Κατάσταση σύνδεσης

en: Low-risk
el_GR: Χαμηλού κινδύνου

en: Low-risk
el_GR: Χαμηλού κινδύνου

en: Low-risk (default)
el_GR: Χαμηλού κινδύνου (προεπιλογή)

en: Maybe later
el_GR: Ίσως αργότερα

en: Measures
el_GR: Μέτρα

en: Medium-risk
el_GR: Μέτριου κινδύνου

en: Method
el_GR: Μέθοδος

en: Missing license.
el_GR: Λείπει η άδεια χρήσης.

en: Mixed Content Scan
el_GR: Σάρωση Μεικτού Περιεχομένου

en: Mixed content fixer
el_GR: Πρόγραμμα επιδιόρθωσης μεικτού περιεχομένου

en: Mixed content fixer - back-end
el_GR: Επιδιορθωτής μεικτού περιεχομένου - backend

en: Mixed content fixer - init hook
el_GR: Επιδιορθωτής μεικτού περιεχομένου - hook 'init'

en: Mixed content fixer not enabled. Enable the option to fix mixed content on your site.
el_GR: Ο επιδιορθωτής μεικτού περιεχομένου δεν είναι ενεργοποιημένος. Ενεργοποιήστε αυτήν τη ρύθμιση ώστε να επιδιορθώσετε το μεικτό περιεχόμενο στον ιστότοπό σας.

en: Mixed content fixer was successfully detected on the front-end.
el_GR: Ο επιδιορθωτής μεικτού περιεχομένου εντοπίστηκε με επιτυχία στο front-end.

en: Mixed content in %s
el_GR: Μεικτό περιεχόμενο στο %s

en: Mixed content in CSS/JS file from other domain
el_GR: Μεικτό περιεχόμενο σε αρχείο CSS/JS από άλλο τομέα

en: Mixed content in PHP file in %s
el_GR: Μεικτό περιεχόμενο σε αρχείο PHP στο %s

en: Mixed content in post: %s
el_GR: Μεικτό περιεχόμενο σε άρθρο: %s

en: Mixed content in the postmeta table
el_GR: Μεικτό περιεχόμενο στον πίνακα postmeta

en: Mixed content scan
el_GR: Σάρωση μεικτού περιεχομένου

en: More info
el_GR: Περισσότερες πληροφορίες

en: Multiple %s vulnerabilities have been found.
el_GR: Πολλαπλές ευπάθειες %s έχουν εντοπιστεί.

en: No 301 redirect is set. Enable the WordPress 301 redirect in the settings to get a 301 permanent redirect.
el_GR: Δεν έχει οριστεί ανακατεύθυνση 301. Ενεργοποιήστε την ανακατεύθυνση WordPress 301 στις ρυθμίσεις για να έχετε μια μόνιμη ανακατεύθυνση 301.

en: No 301 redirect to SSL enabled.
el_GR: Δεν έχει ενεργοποιηθεί η ανακατεύθυνση 301 προς SSL.

en: No SSL certificate has been detected.
el_GR: Δεν έχει εντοπιστεί πιστοποιητικό SSL.

en: No SSL detected
el_GR: Δεν εντοπίστηκε SSL

en: No SSL detected.
el_GR: Δεν εντοπίστηκε SSL.

en: No SSL detected. Use the retry button to check again.
el_GR: Δεν εντοπίστηκε SSL. Χρησιμοποιήστε το κουμπί επανάληψης για να ελέγξετε ξανά.

en: No recommended redirect rules detected.
el_GR: Δεν εντοπίστηκαν προτεινόμενοι κανόνες ανακατεύθυνσης.

en: No redirect
el_GR: Χωρίς ανακατεύθυνση

en: No subdomain setup detected.
el_GR: Δεν εντοπίστηκε ρύθμιση υποτομέα.

en: No valid list of domains.
el_GR: Δεν υπάρχει έγκυρη λίστα τομέων.

en: None
el_GR: Κανένα

en: Not all recommended security headers are installed
el_GR: Δεν έχουν εγκατασταθεί όλες οι προτεινόμενες κεφαλίδες ασφαλείας

en: Not recognized server.
el_GR: Μη αναγνωρίσιμος διακομιστής.

en: Notification by Really Simple SSL
el_GR: Ειδοποίηση από το Really Simple SSL

en: Notifications
el_GR: Ειδοποιήσεις

en: Notifications by email
el_GR: Ειδοποιήσεις μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: Now have a look at our new features.
el_GR: Τώρα ρίξτε μια ματιά στις νέες λειτουργίες μας.

en: OCSP not supported, the certificate will be generated without OCSP.
el_GR: Το OCSP δεν υποστηρίζεται, το πιστοποιητικό θα δημιουργηθεί χωρίς OCSP.

en: OCSP stapling is configured as enabled by default. You can disable this option if this is not supported by your hosting provider.
el_GR: Η συρραφή OCSP είναι ρυθμισμένη ως ενεργοποιημένη από προεπιλογή. Μπορείτε να απενεργοποιήσετε αυτήν την επιλογή εάν δεν υποστηρίζεται από τον πάροχο φιλοξενίας σας.

en: Off
el_GR: Εκτός λειτουργίας

en: On Apache you can use a .htaccess redirect, which is usually faster, but may cause issues on some configurations. Read the instructions in the sidebar first.
el_GR: Στον Apache μπορείτε να χρησιμοποιήσετε την ανακατεύθυνση μέσω του .htaccess, η οποία είναι συνήθως πιο γρήγορη, αλλά ενδέχεται να προκαλέσει ζητήματα για ορισμένες ρυθμίσεις παραμέτρων. Διαβάστε πρώτα τις οδηγίες στην πλευρική μπάρα.

en: Once every 5 minutes
el_GR: Μία φορά κάθε 5 λεπτά

en: Once every day
el_GR: Μία φορά την ημέρα

en: Once every week
el_GR: Μία φορά την εβδομάδα

en: One click SSL optimization
el_GR: Βελτιστοποίηση του SSL με ένα κλικ

en: One day (for testing only)
el_GR: Μία ημέρα (μόνο για δοκιμές)

en: One of the most powerful features, and therefore the most complex are the Cross-Origin headers that can isolate your website so any data leaks are minimized.
el_GR: Μια από τα πιο σημαντικές λειτουργίες και επομένως οι πιο περίπλοκες είναι οι κεφαλίδες Cross-Origin οι οποίες μπορούν να απομονώσουν τον ιστότοπό σας ώστε να ελαχιστοποιούνται τυχόν διαρροές δεδομένων.

en: One year
el_GR: Ένα έτος

en: Open
el_GR: Άνοιγμα

en: Or set your wp-config.php to writable and reload this page.
el_GR: Εναλλακτικά, ορίστε το wp-config.php σε εγγράψιμο και φορτώστε ξανά αυτήν τη σελίδα.

en: Order ID mismatch, regenerate order.
el_GR: Αναντιστοιχία αναγνωριστικού παραγγελίας, αναδημιουργήστε την παραγγελία.

en: Order successfully created.
el_GR: Η παραγγελία δημιουργήθηκε με επιτυχία.

en: Order successfully retrieved.
el_GR: Η παραγγελία ανακτήθηκε με επιτυχία.

en: Our vulnerability reporting is in beta. Signup for the beta to discover the new features!
el_GR: Η αναφορά ευπαθειών είναι σε έκδοση beta. Εγγραφείτε στην έκδοση beta για να ανακαλύψετε τις νέες δυνατότητες!

en: Overview
el_GR: Επισκόπηση

en: Package information retrieved
el_GR: Οι πληροφορίες του πακέτου ανακτήθηκαν

en: Permission denied.
el_GR: Η άδεια απορρίφθηκε.

en: Permissions Policy
el_GR: Πολιτική Αδειών

en: Please activate it manually on your hosting dashboard.
el_GR: Παρακαλώ ενεργοποιήστε το χειροκίνητα στον πίνακα εργαλείων του παρόχου φιλοξενίας σας.

en: Please activate it on your dashboard %smanually%s
el_GR: Παρακαλώ ενεργοποιήστε το στον πίνακα εργαλείων σας %sχειροκίνητα%s

en: Please add the following lines to your .htaccess, or set it to writable:
el_GR: Παρακαλώ προσθέστε τις ακόλουθες γραμμές στο .htaccess ή ορίστε το ως εγγράψιμο:

en: Please adjust the CAA records via your DNS provider to allow Let’s Encrypt SSL certificates
el_GR: Παρακαλώ προσαρμόστε τις εγγραφές CAA μέσω του παρόχου DNS σας για να επιτρέψετε τα πιστοποιητικά Let's Encrypt SSL

en: Please change your email address %shere%s and try again.
el_GR: Παρακαλώ αλλάξτε τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου σας %sεδώ%s και προσπαθήστε ξανά.

en: Please check if the non www version of your site also points to this website.
el_GR: Παρακαλώ ελέγξτε αν η άνευ www έκδοση του ιστότοπού σας παραπέμπει επίσης σε αυτόν τον ιστότοπο.

en: Please check if the www version of your site also points to this website.
el_GR: Παρακαλώ ελέγξτε αν η www έκδοση του ιστότοπού σας παραπέμπει επίσης σε αυτόν τον ιστότοπο.

en: Please check if your REST API is loading correctly. Your site currently is using the slower Ajax fallback method to load the settings.
el_GR: Παρακαλώ ελέγξτε εάν το REST API φορτώνεται σωστά. Ο ιστότοπός σας αυτή τη στιγμή χρησιμοποιεί την πιο αργή εναλλακτική μέθοδο Ajax για να φορτώσει τις ρυθμίσεις.

en: Please complete %smanually%s
el_GR: Παρακαλώ ολοκληρώστε %sχειροκίνητα%s

en: Please complete manually in your hosting dashboard.
el_GR: Παρακαλώ ολοκληρώστε χειροκίνητα στον πίνακα εργαλείων του παρόχου φιλοξενίας σας.

en: Please complete the following step(s) first: %s
el_GR: Παρακαλώ ολοκληρώστε πρώτα τα ακόλουθα βήματα: %s

en: Please create a folder 'rsssl' in the uploads directory, with 644 permissions.
el_GR: Παρακαλώ δημιουργήστε ένα φάκελο 'rsssl' στον κάταλογο uploads με δικαιώματα γραφής 644.

en: Please double check your DNS txt record.
el_GR: παρακαλώ ελέγξτε ξανά την DNS εγγραφή ΤΧΤ.

en: Please refresh the SSL status if a certificate has been installed recently.
el_GR: Παρακαλώ ανανεώστε την κατάσταση του SSL εάν έχει εγκατασταθεί πρόσφατα ένα πιστοποιητικό.

en: Please set the wp-config.php to writable until the rule has been written.
el_GR: Παρακαλώ ορίστε το wp-config.php ως εγγράψιμο μέχρι να γραφτεί ο κανόνας.

en: Please set the wp-content folder to writable:
el_GR: Παρακαλώ ορίστε τον φάκελο wp-content ως εγγράψιμο:

en: Plesk admin URL
el_GR: Διεύθυνση URL διαχειριστή Plesk

en: Plesk host
el_GR: Εξυπηρετητής Plesk

en: Plesk password
el_GR: Κωδικός πρόσβασης για το Plesk

en: Plesk recognized. Possibly the certificate can be installed automatically.
el_GR: Το Plesk αναγνωρίστηκε. Ενδεχομένως το πιστοποιητικό μπορεί να εγκατασταθεί αυτόματα.

en: Plesk username
el_GR: Όνομα χρήστη για το Plesk

en: Plesk username and password
el_GR: Όνομα χρήστη και κωδικός πρόσβασης για το Plesk

en: Plugin activated
el_GR: Το πρόσθετο ενεργοποιήθηκε

en: Plugin installed
el_GR: Το πρόσθετο εγκαταστάθηκε

en: Premium Support
el_GR: Premium Υποστήριξη

en: Premium support
el_GR: Υποστήριξη Premium

en: Prevent code execution in the public 'Uploads' folder
el_GR: Αποτροπή εκτέλεσης κώδικα στον δημόσιο φάκελο 'Uploads'

en: Prevent login error leakage
el_GR: Αποτρέψτε τη διαρροή σφάλματος σύνδεσης

en: Prevent login feedback
el_GR: Αποτροπή ανατροφοδότησης συνδέσεων

en: Prevent user enumeration
el_GR: Αποτροπή απαρίθμησης χρηστών

en: Quarantine
el_GR: Καραντίνα

en: Quarantined
el_GR: Σε καραντίνα

en: Re-check
el_GR: Επανέλεγχος

en: Read more
el_GR: Διαβάστε περισσότερα

en: Read more about security concerns with debug display enabled
el_GR: Διαβάστε περισσότερα σχετικά με ζητήματα ασφαλείας με ενεργοποιημένη την εμφάνιση εντοπισμού σφαλμάτων

en: Really Simple SSL - Notification Test
el_GR: Really Simple SSL - Δοκιμή Ειδοποιήσεων

en: Really Simple SSL Pro is not up to date. Update Really Simple SSL Pro to ensure compatibility.
el_GR: Η επέκταση Really Simple SSL Pro δεν είναι ενημερωμένη. Ενημερώστε την επέκταση Really Simple SSL Pro για να διασφαλίσετε τη συμβατότητα.

en: Really Simple SSL and Really Simple SSL add-ons do not process any personal identifiable information, so the GDPR does not apply to these plugins or usage of these plugins on your website. You can find our privacy policy <a href="%s" target="_blank">here</a>.
el_GR: Το Really Simple SSL και οι επεκτάσεις του Really Simple SSL δεν επεξεργάζονται καμία πληροφορία προσωπικών δεδομένων, οπότε το GDPR δεν ισχύει για αυτά τα πρόσθετα ή τη χρήση αυτών των προσθέτων στον ιστότοπό σας. Μπορείτε να βρείτε την Πολιτική Απορρήτου μας <a href="%s" target="_blank">εδώ</a>.

en: Really Simple SSL automatically detects your settings and configures your website to run over HTTPS. To keep it lightweight, we kept the options to a minimum. Your website will move to SSL with one click.
el_GR: Το πρόσθετο Really Simple SSL ανιχνεύει αυτόματα τις ρυθμίσεις σας και ρυθμίζει τις παραμέτρους του ιστότοπου σας ώστε να εκτελείται μέσω HTTPS. Για να το διατηρήσουμε ελαφρύ, περιορίσαμε τις επιλογές στο ελάχιστο. Ο ιστότοπός σας θα μεταφερθεί στο SSL με ένα κλικ.

en: Really Simple SSL collects information about plugins, themes, and core vulnerabilities from our database powered by WPVulnerability. Anonymized data about these vulnerable components will be sent to Really Simple SSL for statistical analysis to improve open-source contributions. For more information, please read our privacy statement.
el_GR: Το Really Simple SSL συλλέγει πληροφορίες σχετικά με πρόσθετα, θέματα και βασικές ευπάθειες από τη βάση δεδομένων μας με την υποστήριξη του WPVulnerability. Ανώνυμα δεδομένα σχετικά με αυτά τα ευπαθή τμήματα θα αποστέλλονται στο Really Simple SSL για στατιστική ανάλυση για τη βελτίωση των συνεισφορών ανοιχτού κώδικα. Για περισσότερες πληροφορίες, παρακαλώ διαβάστε τη δήλωση απορρήτου μας.

en: Really Simple SSL dashboard
el_GR: Πίνακας ελέγχου του Really Simple SSL

en: Really Simple SSL detected an SSL certificate, but has not been configured to enforce SSL.
el_GR: Το Really Simple SSL εντόπισε ένα πιστοποιητικό SSL, αλλά δεν έχει ρυθμιστεί για να επιβάλλει το SSL.

en: Really Simple SSL has received no response from the webpage.
el_GR: Το Really Simple SSL δεν έλαβε καμία απόκριση από την ιστοσελίδα.

en: Really Simple SSL is installed, but no valid SSL certificate is detected.
el_GR: Το Really Simple SSL είναι εγκατεστημένο, αλλά δεν εντοπίζεται έγκυρο πιστοποιητικό SSL.

en: Recommended Security Headers
el_GR: Προτεινόμενες Κεφαλίδες Ασφαλείας

en: Recommended by Really Simple Plugins
el_GR: Συνιστάται από την Really Simple Plugins

en: Recommended security headers enabled.
el_GR: Οι προτεινόμενες κεφαλίδες ασφαλείας είναι ενεργοποιημένες.

en: Recommended security headers installed
el_GR: Οι προτεινόμενες κεφαλίδες ασφαλείας είναι εγκατεστημένες

en: Redirect method
el_GR: Μέθοδος ανακατεύθυνσης

en: Redirects your site to https with a SEO friendly 301 redirect if it is requested over http.
el_GR: Ανακατεύθυνση 301 του ιστότοπού σας εάν ζητηθεί από http σε https με γνώμονα το SEO.

en: Referrer Policy
el_GR: Πολιτική παραπομπής

en: Remove from public location with Really Simple SSL
el_GR: Κατάργηση από τη δημόσια τοποθεσία με το Really Simple SSL

en: Rename admin user enabled: Please choose a new username of at least 3 characters, which is not in use yet.
el_GR: Ενεργοποίηση μετονομασίας χρήστη διαχειριστή: Επιλέξτε ένα νέο όνομα χρήστη τουλάχιστον 3 χαρακτήρων, το οποίο δεν χρησιμοποιείται ακόμη.

en: Rename and randomize your database prefix
el_GR: Μετονομασία και τυχαιοποίηση του προθέματος (prefix) της βάσης δεδομένων

en: Renew certificate
el_GR: Ανανέωση πιστοποιητικού

en: Renew installation
el_GR: Ανανέωση εγκατάστασης

en: Retrieving Cloudways server data...
el_GR: Ανάκτηση δεδομένων διακομιστή Cloudways...

en: Retrieving DNS verification token...
el_GR: Ανάκτηση διακριτικού επαλήθευσης DNS...

en: Retrieving package information...
el_GR: Πραγματοποιείται ανάκτηση πληροφοριών του πακέτου...

en: Retry
el_GR: Εκ νέου προσπάθεια

en: Risk
el_GR: Κίνδυνος

en: SSL Status Test
el_GR: Δοκιμή Κατάστασης SSL

en: SSL activation in progress
el_GR: Η ενεργοποίηση SSL βρίσκεται σε εξέλιξη

en: SSL certificate should be generated and installed.
el_GR: Το πιστοποιητικό SSL πρέπει να δημιουργηθεί και να εγκατασταθεί.

en: SSL certificate will expire on %s.
el_GR: Το πιστοποιητικό SSL θα λήξει στις %s.

en: SSL configuration finished!
el_GR: Η ρύθμιση παραμέτρων του SSL ολοκληρώθηκε!

en: SSL has been activated
el_GR: Το SSL έχει ενεργοποιηθεί

en: SSL is activated on your site.
el_GR: Το SSL είναι ενεργοποιημένο στον ιστότοπό σας.

en: SSL is enabled networkwide.
el_GR: Το SSL είναι ενεργοποιημένο σε όλο το δίκτυο.

en: SSL is enabled on your site.
el_GR: Το SSL είναι ενεργοποιημένο στον ιστότοπό σας.

en: SSL is not enabled on your network
el_GR: Το SSL δεν είναι ενεργοποιημένο στο δίκτυό σας

en: SSL is not enabled yet.
el_GR: Το SSL δεν είναι ενεργοποιημένο ακόμα.

en: SSL is not enabled.
el_GR: Το SSL δεν είναι ενεργοποιημένο.

en: SSL is not yet enabled on this site.
el_GR: Το SSL δεν είναι ακόμα ενεργοποιημένο σε αυτόν τον ιστότοπo.

en: SSL is now activated. Follow the three steps in this article to check if your website is secure.
el_GR: Το SSL είναι πλέον ενεργοποιημένο. Ακολουθήστε τα τρία βήματα σε αυτό το άρθρο, για να ελέγξετε αν ο ιστότοπός σας είναι ασφαλής.

en: SSL successfully installed on %s
el_GR: Το SSL εγκαταστάθηκε με επιτυχία στο %s

en: Searching for link to SSL installation page on your server...
el_GR: Αναζήτηση συνδέσμου προς τη σελίδα εγκατάστασης SSL στον διακομιστή σας...

en: Security
el_GR: Ασφάλεια

en: Security Headers Test
el_GR: Δοκιμή Kεφαλίδων Aσφαλείας

en: Security through obscurity. Your site is no longer using the default wp_ prefix for database tables. The process has been designed to only complete and replace the tables after all wp_ tables are successfully renamed. In the unlikely event that this does lead to database issues on your site, please navigate to our troubleshooting article.
el_GR: Ασφάλεια μέσω αφάνειας. Ο ιστότοπός σας δεν χρησιμοποιεί πλέον το προεπιλεγμένο πρόθεμα wp_ στους πίνακες της βάσης δεδομένων. Η διαδικασία έχει σχεδιαστεί για να συμπληρώνει και να αντικαθιστά τους πίνακες μόνο αφού μετονομαστούν επιτυχώς όλοι οι πίνακες wp_. Στην απίθανη περίπτωση που αυτό οδηγήσει σε ζητήματα της βάσης δεδομένων στον ιστότοπό σας, μεταβείτε στο άρθρο μας για την αντιμετώπιση προβλημάτων.

en: See which recommended security headers are not present on your website.
el_GR: Δείτε ποιες προτεινόμενες κεφαλίδες ασφαλείας δεν υπάρχουν στον ιστότοπό σας.

en: Self (Default)
el_GR: Self (Προεπιλογή)

en: Self-hosted and privacy-friendly analytics tool.
el_GR: Αυτοφιλοξενούμενο και με γνώμονα το απόρρητο εργαλείο ανάλυσης.

en: Self-hosted, Privacy-friendly analytics tool
el_GR: Αυτοφιλοξενούμενο εργαλείο ανάλυσης δεδομένων , με γνώμονα το απόρρητο

en: Send
el_GR: Αποστολή

en: Serve encrypted and authenticated responses
el_GR: Εξυπηρέτηση κρυπτογραφημένων και επαληθευμένων αποκρίσεων

en: Set permissions to 644 to enable SSL generation.
el_GR: Ορίστε τα δικαιώματα σε 644 για να ενεργοποιήσετε τη δημιουργία SSL.

en: Set your wp-config.php to writable and reload this page.
el_GR: Ορίστε το wp-config.php ως εγγράψιμο και φορτώστε ξανά αυτήν τη σελίδα.

en: Settings
el_GR: Ρυθμίσεις

en: Settings update: .htaccess redirect
el_GR: Ενημέρωση ρυθμίσεων: ανακατεύθυνση .htaccess

en: Settings update: Database prefix changed
el_GR: Ενημέρωση ρυθμίσεων: Το πρόθεμα βάσης δεδομένων άλλαξε

en: Settings update: Debug.log file relocated
el_GR: Ενημέρωση ρυθμίσεων: Το αρχείο Debug.log μεταφέρθηκε

en: Settings update: Username 'admin' renamed
el_GR: Ενημέρωση ρυθμίσεων: Το όνομα χρήστη 'admin' μετονομάστηκε

en: Site wide - Test Notification
el_GR: Για ολόκληρο τον ιστότοπο - Δοκιμαστική Ειδοποίηση

en: Site-wide, admin notification
el_GR: Για ολόκληρο τον ιστότοπο, ειδοποίηση διαχειριστή

en: Source
el_GR: Πηγή

en: Status
el_GR: Κατάσταση

en: Stop editing the .htaccess file
el_GR: Διακοπή επεξεργασίας του αρχείου .htaccess

en: Store for renewal purposes. If not stored, renewal may need to be done manually.
el_GR: Αποθηκεύστε για ανανέωση. Εάν δεν γίνει αποθήκευση, η ανανέωση μπορεί να χρειαστεί να γίνει χειροκίνητα.

en: Successfully added TXT record.
el_GR: Επιτυχής προσθήκη εγγραφής TXT.

en: Successfully generated certificate.
el_GR: Επιτυχής δημιουργία πιστοποιητικού.

en: Successfully installed Let's Encrypt
el_GR: Επιτυχής εγκατάσταση του Let's Encrypt

en: Successfully installed SSL
el_GR: Επιτυχής εγκατάσταση SSL

en: Successfully retrieved account
el_GR: Επιτυχής ανάκτηση λογαριασμού

en: Successfully retrieved server id and app id
el_GR: Επιτυχής ανάκτηση αναγνωριστικού διακομιστή και αναγνωριστικού εφαρμογής

en: Successfully verified DNS records
el_GR: Επιτυχής επαλήθευση εγγραφών DNS

en: Successfully verified alias domain.
el_GR: Επιτυχής επαλήθευση ψευδωνύμου τομέα.

en: Support
el_GR: Υποστήριξη

en: System Status
el_GR: Κατάσταση Συστήματος

en: System status
el_GR: Κατάσταση συστήματος

en: Terms & Conditions are accepted.
el_GR: Οι Όροι και Προϋποθέσεις είναι αποδεκτοί.

en: Terms & Conditions.
el_GR: Όροι και Προϋποθέσεις.

en: Terms and Conditions
el_GR: Όροι και Προϋποθέσεις

en: Test not found.
el_GR: Η δοκιμή δεν βρέθηκε.

en: Test notifications
el_GR: Δοκιμαστικές ειδοποιήσεις

en: Test notifications can be used to test email delivery and shows how vulnerabilities will be reported on your WordPress installation.
el_GR: Οι δοκιμαστικές ειδοποιήσεις μπορούν να χρησιμοποιηθούν για τη δοκιμή παράδοσης μηνύματος ηλεκτρονικού ταχυδρομείου και δείχνουν πώς θα αναφερθούν οι ευπάθειες στην εγκατάσταση του WordPress.

en: Thanks for updating to Really Simple SSL 6.0! Check out our new features on the settings page.
el_GR: Ευχαριστούμε για την ενημέρωση στην έκδοση Really Simple SSL 6.0! Ρίξτε μια ματιά στις νέες λειτουργίες μας στη σελίδα ρυθμίσεων.

en: Thanks for updating!
el_GR: Σας ευχαριστούμε που πραγματοποιήσατε την ενημέρωση!

en: The 'force-deactivate.php' file has to be renamed to .txt. Otherwise your ssl can be deactivated by anyone on the internet.
el_GR: Το αρχείο «force-deactivate.php» πρέπει να μετονομαστεί σε .txt. Διαφορετικά, το SSL σας θα μπορεί να απενεργοποιηθεί από οποιονδήποτε στο Διαδίκτυο.

en: The .htaccess redirect has been enabled on your site. If the server configuration is non-standard, this might cause issues. Please check if all pages on your site are functioning properly.
el_GR: Η ανακατεύθυνση μέσω του .htaccess έχει ενεργοποιηθεί στον ιστότοπό σας. Εάν η ρύθμιση παραμέτρων του διακομιστή δεν είναι η τυπική, αυτό μπορεί να προκαλέσει ζητήματα. Παρακαλώ ελέγξτε αν όλες οι σελίδες στον ιστότοπό σας λειτουργούν σωστά.

en: The .htaccess redirect rules selected by this plugin failed in the test. Set manually or dismiss to leave on PHP redirect.
el_GR: Οι κανόνες ανακατεύθυνσης στο .htaccess που επιλέχθηκαν από αυτό το πρόσθετο απέτυχαν στη δοκιμή. Ρυθμίστε τους χειροκίνητα ή απορρίψτε την ανακατεύθυνση μέσω PHP.

en: The 301 .htaccess redirect is the fastest and most reliable redirect option.
el_GR: Η ανακατεύθυνση 301 μέσω του .htaccess είναι η ταχύτερη και πιο αξιόπιστη επιλογή ανακατεύθυνσης.

en: The 301 redirect with .htaccess to HTTPS is now enabled.
el_GR: Η ανακατεύθυνση 301 με .htaccess στο HTTPS είναι πλέον ενεργοποιημένη.

en: The DISALLOW_FILE_EDIT constant is defined and set to false. You can remove it from your wp-config.php.
el_GR: Η σταθερά DISALLOW_FILE_EDIT ορίζεται και ρυθμίζεται σε false. Μπορείτε να το αφαιρέσετε από το wp-config.php.

en: The DNS response for %s was %s, while it should be %s.
el_GR: Η απόκριση DNS για το %s ήταν %s, ενώ θα έπρεπε να είναι %s.

en: The Hosting Panel software was not recognized. Depending on your hosting provider, the generated certificate may need to be installed manually.
el_GR: Το λογισμικό του Πίνακα Φιλοξενίας δεν αναγνωρίστηκε. Ανάλογα με τον πάροχο φιλοξενίας σας, το πιστοποιητικό που δημιουργείται μπορεί να χρειαστεί να εγκατασταθεί χειροκίνητα.

en: The PHP function CURL has successfully been detected.
el_GR: Η λειτουργία PHP CURL έχει εντοπιστεί με επιτυχία.

en: The PHP function CURL is not available on your server, which is required. Please contact your hosting provider.
el_GR: Η λειτουργία PHP CURL δεν είναι διαθέσιμη στον διακομιστή σας, κάτι που απαιτείται. Παρακαλώ επικοινωνήστε με τον πάροχο φιλοξενίας σας.

en: The Really Simple SSL plugin folder in the /wp-content/plugins/ directory has been renamed to %s. This might cause issues when deactivating, or with premium add-ons. To fix this you can rename the Really Simple SSL folder back to the default %s.
el_GR: Ο φάκελος του πρόσθετου Really Simple SSL στον κατάλογο /wp-content/plugins/ έχει μετονομαστεί σε %s. Αυτό μπορεί να προκαλέσει προβλήματα κατά την απενεργοποίηση ή με επεκτάσεις premium. Για να το επιλύσετε, μπορείτε να μετονομάσετε τον φάκελο του Really Simple SSL στο προεπιλεγμένο %s.

en: The SSL certificate has been renewed, and requires manual %sinstallation%s in your hosting dashboard.
el_GR: Το πιστοποιητικό SSL έχει ανανεωθεί και απαιτεί χειροκίνητη %sεγκατάσταση%s στον πίνακα εργαλείων φιλοξενίας σας.

en: The Terms & Conditions were not accepted. Please accept in the general settings.
el_GR: Οι Όροι και Προϋποθέσεις δεν έγιναν αποδεκτοί. Παρακαλώ αποδεχτείτε στις γενικές ρυθμίσεις.

en: The URL you use to access your DirectAdmin dashboard. Ends on :2222.
el_GR: Η διεύθυνση URL που χρησιμοποιείτε για να αποκτήσετε πρόσβαση στον πίνακα εργαλείων του DirectAdmin. Τελειώνει σε :2222.

en: The URL you use to access your Plesk dashboard. Ends on :8443.
el_GR: Η διεύθυνση URL που χρησιμοποιείτε για να αποκτήσετε πρόσβαση στον πίνακα εργαλείων του Plesk. Τελειώνει σε :8443.

en: The URL you use to access your cPanel dashboard. Ends on :2083.
el_GR: Η διεύθυνση URL που χρησιμοποιείτε για να αποκτήσετε πρόσβαση στον πίνακα εργαλείων του cPanel. Τελειώνει σε :2083.

en: The automatic installation of your certificate has failed. Please check your credentials, and retry the %sinstallation%s.
el_GR: Η αυτόματη εγκατάσταση του πιστοποιητικού σας απέτυχε. Παρακαλώ ελέγξτε τα διαπιστευτήριά σας και δοκιμάστε ξανά την %sεγκατάσταση%s.

en: The built-in file editors are accessible to others.
el_GR: Οι ενσωματωμένοι επεξεργαστές αρχείων είναι προσβάσιμοι σε άλλους.

en: The certificate generation was rate limited for 10 minutes because the authorization failed.
el_GR: Η δημιουργία πιστοποιητικού περιορίστηκε για 10 λεπτά, επειδή η εξουσιοδότηση απέτυχε.

en: The certificate installation was rate limited. Please try again later.
el_GR: Η εγκατάσταση του πιστοποιητικού περιορίστηκε. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά αργότερα.

en: The certs directory is not created yet.
el_GR: Ο κατάλογος certs δεν έχει δημιουργηθεί ακόμα.

en: The certs directory was successfully created.
el_GR: Ο κατάλογος certs δημιουργήθηκε με επιτυχία.

en: The challenge directory is not created yet.
el_GR: Ο κατάλογος challenge δεν έχει δημιουργηθεί ακόμα.

en: The challenge directory was successfully created.
el_GR: Ο κατάλογος challenge δημιουργήθηκε με επιτυχία.

en: The code to block code execution in the uploads folder cannot be added automatically on nginx. Add the following code to your nginx.conf file:
el_GR: Ο κώδικας για τον αποκλεισμό της εκτέλεσης κώδικα στον φάκελο uploads δεν μπορεί να προστεθεί αυτόματα στον nginx. Προσθέστε τον ακόλουθο κώδικα στο αρχείο nginx.conf:

en: The content security policy has many options, so we always recommend starting in ‘learning mode’ to see what files and scripts are loaded.
el_GR: Η πολιτική ασφαλείας περιεχομένου έχει πολλές επιλογές, επομένως συνιστούμε πάντα να ξεκινάτε σε 'λειτουργία εκμάθησης' για να δείτε ποια αρχεία και scripts φορτώνονται.

en: The email address was not set. Please set the email address
el_GR: Η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου δεν ορίστηκε. Παρακαλώ ορίστε τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: The extensive mixed content scan will list all current and future issues and provide a fix, or instructions to fix manually.
el_GR: Η εκτεταμένη σάρωση μεικτού περιεχομένου θα καταγράψει όλα τα τρέχοντα και μελλοντικά ζητήματα και θα παράσχει μια επιδιόρθωση ή οδηγίες για χειροκίνητη επιδιόρθωση.

en: The following directories do not have the necessary writing permissions.
el_GR: Οι ακόλουθοι κατάλογοι δεν έχουν τα απαραίτητα δικαιώματα εγγραφής.

en: The following information is attached when you send this form: license key, scan results, your domain, .htaccess file, debug log and a list of active plugins.
el_GR: Οι ακόλουθες πληροφορίες επισυνάπτονται όταν στέλνετε αυτήν τη φόρμα: κλειδί άδειας χρήσης, αποτελέσματα σάρωσης, ο τομέας σας, το αρχείο .htaccess, το αρχείο καταγραφής εντοπισμού σφαλμάτων και μια λίστα ενεργοποιημέων πρόσθετων.

en: The key directory is not created yet.
el_GR: Ο κατάλογος key δεν έχει δημιουργηθεί ακόμα.

en: The key directory was successfully created.
el_GR: Ο κατάλογος key δημιουργήθηκε με επιτυχία.

en: The mixed content fixer could not be detected due to a cURL error: %s. cURL errors are often caused by an outdated version of PHP or cURL and don't affect the front-end of your site. Contact your hosting provider for a fix.
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η ανίχνευση του επιδιορθωτή μεικτού περιεχομένου λόγω ενός σφάλματος cURL: %s. Τα σφάλματα cURL προκαλούνται συχνά λόγω παλιάς έκδοσης PHP ή cURL και δεν επηρεάζουν το front-end του ιστότοπού σας. Επικοινωνήστε με τον πάροχο φιλοξενίας σας για επιδιόρθωση.

en: The mixed content fixer is active, but was not detected on the frontpage.
el_GR: Ο επιδιορθωτής μεικτού περιεχομένου είναι ενεργός, αλλά δεν εντοπίστηκε στην αρχική σελίδα.

en: The non-www version of your site does not point to this website. This is recommended, as it will allow you to add it to the certificate as well.
el_GR: Η άνευ www έκδοση του ιστότοπού σας δεν παραπέμπει σε αυτόν τον ιστότοπο. Αυτό συνιστάται, καθώς θα σας επιτρέψει να την προσθέσετε και στο πιστοποιητικό.

en: The order is invalid, possibly due to too many failed authorization attempts. Please start at the previous step.
el_GR: Η παραγγελία δεν είναι έγκυρη, πιθανώς λόγω πάρα πολλών αποτυχημένων προσπαθειών εξουσιοδότησης. Παρακαλώ ξεκινήστε από το προηγούμενο βήμα.

en: The recommended security headers are detected on your site.
el_GR: Οι προτεινόμενες κεφαλίδες ασφαλείας εντοπίζονται στον ιστότοπό σας.

en: The required directories have the necessary writing permissions.
el_GR: Οι απαιτούμενοι κατάλογοι έχουν τα απαραίτητα δικαιώματα εγγραφής.

en: The system is not ready for the DNS verification yet. Please run the wizard again.
el_GR: Το σύστημα δεν είναι ακόμα έτοιμο για την επαλήθευση DNS. Παρακαλώ εκτελέστε ξανά τον οδηγό.

en: The system is not ready for the installation yet. Please run the wizard again.
el_GR: Το σύστημα δεν είναι ακόμα έτοιμο για την εγκατάσταση. Παρακαλώ εκτελέστε ξανά τον οδηγό.

en: The used domain for your email address is not allowed.
el_GR: Ο τομέας που χρησιμοποιείται για τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου σας δεν επιτρέπεται.

en: The value, WP_DEBUG_DISPLAY, has either been enabled by WP_DEBUG or added to your configuration file. This will make errors display on the front end of your site.
el_GR: Η τιμή, WP_DEBUG_DISPLAY, είτε έχει ενεργοποιηθεί από το WP_DEBUG είτε έχει προστεθεί στο αρχείο ρυθμίσεων παραμέτρων. Αυτό θα εμφανίσει σφάλματα στο front-end του ιστότοπού σας.

en: The value, WP_DEBUG_LOG, has been added to this website’s configuration file. This means any errors on the site will be written to a file which is potentially available to all users.
el_GR: Η τιμή, WP_DEBUG_LOG, έχει προστεθεί στο αρχείο ρυθμίσεων παραμέτρων αυτού του ιστότοπου. Αυτό σημαίνει ότι τυχόν σφάλματα στον ιστότοπο θα εγγραφούν σε ένα αρχείο που είναι δυνητικά διαθέσιμο σε όλους τους χρήστες.

en: The wp-config.php file is not writable, and needs to be edited. Please set this file to writable.
el_GR: Το αρχείο wp-config.php είναι μη εγγράψιμο και χρειάζεται επεξεργασία. Παρακαλώ ορίστε αυτό το αρχείο ως εγγράψιμο.

en: The www version of your site does not point to this website. This is recommended, as it will allow you to add it to the certificate as well.
el_GR: Η www έκδοση του ιστότοπού σας δεν παραπέμπει σε αυτόν τον ιστότοπο. Αυτό συνιστάται, καθώς θα σας επιτρέψει να την προσθέσετε και στο πιστοποιητικό.

en: These notifications are set to the minimum risk level that triggers a notification. For example, the default site-wide notification triggers on high-risk and critical vulnerabilities.
el_GR: Αυτές οι ειδοποιήσεις ορίζονται στο ελάχιστο επίπεδο κινδύνου που ενεργοποιεί μια ειδοποίηση. Για παράδειγμα, η προεπιλεγμένη ειδοποίηση για ολόκληρο τον ιστότοπο ενεργοποιεί ευπάθειες υψηλού κινδύνου και κρίσιμες ευπάθειες.

en: These security headers are the fundamental security measures to protect your website visitors while visiting your website.
el_GR: Αυτές οι κεφαλίδες ασφαλείας είναι τα θεμελιώδη μέτρα ασφαλείας για την προστασία των επισκεπτών σας κατά την επίσκεψή τους στον ιστότοπό σας.

en: They might be misused if you don’t actively tell the browser to disable these features.
el_GR: Ενδέχεται να χρησιμοποιηθούν καταχρηστικά εάν δεν ρυθμίσετε το πρόγραμμα περιήγησης να απενεργοποιήσει αυτές τις λειτουργίες.

en: This appears to be an invalid license key for this plugin.
el_GR: Αυτό φαίνεται να είναι ένα μη έγκυρο κλειδί άδειας χρήσης για αυτό το πρόσθετο.

en: This email address is used to create a Let's Encrypt account. This is also where you will receive renewal notifications.
el_GR: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου θα χρησιμοποιηθεί για τη δημιουργία ενός λογαριασμού Let's Encrypt. Εδώ θα λαμβάνετε επίσης ειδοποιήσεις ανανέωσης.

en: This email is confirmation that any security notices are likely to reach your inbox.
el_GR: Αυτό το μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου αποτελεί επιβεβαίωση ότι τυχόν ειδοποιήσεις ασφαλείας είναι πιθανό να φτάσουν στα εισερχόμενά σας.

en: This email is part of the Really Simple SSL Notification System
el_GR: Αυτό το μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου είναι μέρος του Συστήματος Ειδοποιήσεων του Really Simple SSL

en: This email was sent to
el_GR: Αυτό το μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στάλθηκε στη διεύθυνση

en: This feature depends on multiple standard background processes. If a process fails or is unavailable on your system, detection might not work. We run frequent tests for this purpose. We will notify you accordingly if there are any issues.
el_GR: Αυτή η λειτουργία εξαρτάται από πολλές τυπικές διεργασίες παρασκηνίου. Εάν μια διεργασία αποτύχει ή δεν είναι διαθέσιμη στο σύστημά σας, ο εντοπισμός ενδέχεται να μην λειτουργήσει. Εκτελούμε συχνές δοκιμές για τον σκοπό αυτό. Θα σας ειδοποιήσουμε αναλόγως εάν υπάρχουν ζητήματα.

en: This is a multisite configuration with subdomains. You should generate a wildcard certificate on the root domain.
el_GR: Αυτή είναι μια ρύθμιση παραμέτρων multisite με υποτομείς. Θα πρέπει να δημιουργήσετε ένα πιστοποιητικό wildcard στον ριζικό τομέα.

en: This is a test notification from Really Simple SSL. You can safely dismiss this message.
el_GR: Αυτή είναι μία δοκιμαστική ειδοποίηση από το Really Simple SSL. Μπορείτε να παραβλέψετε αυτό το μήνυμα με ασφάλεια.

en: This is a vulnerability alert from Really Simple SSL for %s.
el_GR: Αυτή είναι μια ειδοποίηση ευπάθειας από το Really Simple SSL για %s.

en: This is the vulnerability overview. Here you will find current known vulnerabilities on your system. You can find more information and helpful, actionable insights for every vulnerability under details.
el_GR: Αυτή είναι η επισκόπηση ευπαθειών. Εδώ θα βρείτε τις τρέχουσες γνωστές ευπάθειες στο σύστημά σας. Μπορείτε να βρείτε περισσότερες πληροφορίες και χρήσιμες-αξιοποιήσιμες πληροφορίες για κάθε ευπάθεια στην ενότητα λεπτομέρειες.

en: This leads to issues when activating SSL networkwide since subdomains will be forced over SSL as well while they don't have a valid certificate.
el_GR: Αυτό οδηγεί σε προβλήματα όταν ενεργοποιείτε το SSL σε όλο το δίκτυο καθώς και τα subdomain θα εξαναγκάζονται σε SSL ενώ δεν έχουν έγκυρο πιστοποιητικό.

en: This will include both the www. and non-www. version of your domain.
el_GR: Αυτό θα περιλαμβάνει και τις δύο www. και χωρίς-www. εκδόσεις του τομέα σας.

en: This will limit or fully disable HTTP requests that are not needed, but could be used with malicious intent.
el_GR: Αυτό θα περιορίσει ή θα απενεργοποιήσει πλήρως τα αιτήματα HTTP τα οποία δεν είναι απαραίτητα, όμως ενδέχεται να χρησιμοποιηθεί σε κακόβουλη πρόθεση.

en: This will permanently change your database prefixes and you can NOT rollback this feature. Please make sure you have a back-up.
el_GR: Αυτό θα αλλάξει οριστικά τα προθέματα της βάσης δεδομένων σας και ΔΕΝ θα μπορείτε να επαναφέρετε αυτήν τη λειτουργία. Παρακαλώ βεβαιωθείτε ότι έχετε αντίγραφο ασφαλείας.

en: This will send emails about vulnerabilities directly from your server. Make sure you can receive emails by the testing a preview below. If this feature is disabled, please enable notifications under general settings.
el_GR: Αυτό θα στέλνει μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου σχετικά με ευπάθειες απευθείας από τον διακομιστή σας. Βεβαιωθείτε ότι μπορείτε να λαμβάνετε μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου δοκιμάζοντας μια προεπισκόπηση παρακάτω. Εάν αυτή η λειτουργία είναι απενεργοποιημένη, παρακαλώ ενεργοποιήστε τις ειδοποιήσεις στις γενικές ρυθμίσεις.

en: To ensure all traffic passes through SSL, please enable a 301 redirect.
el_GR: Για να εξασφαλίσετε ότι όλη η επισκεψιμότητα διέρχεται μέσω SSL, παρακαλώ ενεργοποιήστε μια ανακατεύθυνση 301.

en: To safely enable SSL on your server configuration, you should add the following line of code to your wp-config.php.
el_GR: Για να ενεργοποιήσετε με ασφάλεια το SSL στη ρύθμιση παραμέτρων του διακομιστή σας, θα πρέπει να προσθέσετε την ακόλουθη γραμμή κώδικα στο αρχείο wp-config.php.

en: To set the httponly secure cookie settings, your wp-config.php has to be edited, but the file is not writable.
el_GR: Για να ορίσετε τις ρυθμίσεις ασφάλισης των cookies με httponly, πρέπει να επεξεργαστείτε το wp-config.php, αλλά το αρχείο είναι μη εγγράψιμο.

en: Token not generated. Please complete the previous step.
el_GR: Το διακριτικό δεν δημιουργήθηκε. Παρακαλώ ολοκληρώστε το προηγούμενο βήμα.

en: Token not received yet.
el_GR: Το διακριτικό δεν έχει ληφθεί ακόμα.

en: Token successfully retrieved.
el_GR: Το διακριτικό ανακτήθηκε με επιτυχία.

en: Trying to create directory in root of website.
el_GR: Προσπάθεια δημιουργίας καταλόγου στο root του ιστότοπου.

en: Two years (required for preload)
el_GR: Δύο χρόνια (απαιτείται για προφόρτιση)

en: Type
el_GR: Τύπος

en: Unable to connect to cPanel
el_GR: Δεν είναι δυνατή η σύνδεση στο cPanel

en: Update Really Simple SSL Pro: the plugin needs to be updated to the latest version to be compatible.
el_GR: Ενημερώστε το Really Simple SSL Pro: το πρόσθετο πρέπει να ενημερωθεί στην πιο πρόσφατη έκδοση για να είναι συμβατό.

en: Upgrade
el_GR: Αναβάθμιση

en: Uploads folder not writable.
el_GR: Ο φάκελος Uploads είναι μη εγγράψιμος.

en: User Enumeration
el_GR: Απαρίθμηση χρηστών

en: Username
el_GR: Όνομα χρήστη

en: Username 'admin' has been changed to %s
el_GR: Το όνομα χρήστη 'admin' έχει αλλαχθεί σε %s

en: Users trying to enter via /wp-admin or /wp-login.php will be redirected to this URL.
el_GR: Οι χρήστες που προσπαθούν να συνδεθούν μέσω /wp-admin ή /wp-login.php θα ανακατευθύνονται σε αυτήν τη διεύθυνση URL.

en: Validating license...
el_GR: Επαλήθευση άδειας χρήσης...

en: View
el_GR: Προβολή

en: View settings page
el_GR: Προβολή σελίδας ρυθμίσεων

en: Visit Dashboard
el_GR: Επισκεφθείτε τον Πίνακα Ελέγχου

en: Visit the plugins overview or %srenew your license%s.
el_GR: Επισκεφθείτε την επισκόπηση πρόσθετων ή %sανανεώστε την άδεια χρήσης σας%s.

en: Vulnerabilities
el_GR: Ευπάθειες

en: Vulnerabilities Overview
el_GR: Επισκόπηση ευπαθειών

en: Vulnerability Alert: %s
el_GR: Ειδοποίηση ευπάθειας: %s

en: Vulnerability detection
el_GR: Εντοπισμός ευπαθειών

en: Vulnerability: %s
el_GR: Ευπάθεια: %s

en: Warning
el_GR: Προειδοποίηση

en: We have detected administrator roles where the login and display names are the same.
el_GR: Εντοπίσαμε ρόλους διαχειριστή όπου τα ονόματα σύνδεσης και τα εμφανιζόμενα ονόματα είναι τα ίδια.

en: We have detected the %s plugin on your website.
el_GR: Εντοπίσαμε το πρόσθετο %s στον ιστότοπό σας.

en: We have not detected any known hosting limitations.
el_GR: Δεν έχουμε εντοπίσει γνωστούς περιορισμούς φιλοξενίας.

en: We have tried to make our Wizard as simple and fast as possible. Although these questions are all necessary, if there’s any way you think we can improve the plugin, please let us %sknow%s!
el_GR: Προσπαθήσαμε να κάνουμε τον Οδηγό μας όσο πιο απλό και γρήγορο γίνεται. Αν και αυτές οι ερωτήσεις είναι όλες απαραίτητες, αν υπάρχει κάποιος τρόπος που νομίζετε ότι μπορούμε να βελτιώσουμε το πρόσθετο, παρακαλούμε %sενημερώστε μας%s!

en: We use email notification to explain important updates in plugin settings.
el_GR: Χρησιμοποιούμε την ειδοποίηση μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου για να εξηγήσουμε σημαντικές ενημερώσεις στις ρυθμίσεις του πρόσθετου.

en: Why did I receive this email?
el_GR: Γιατί έλαβα αυτό το μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου;

en: Widget area
el_GR: Περιοχή μικροεφαρμογών

en: Widget with mixed content
el_GR: Μικροεφαρμογή με μεικτό περιεχόμενο

en: Will run a frequent update process on vulnerable components.
el_GR: Θα εκτελέσει μια συχνή διαδικασία ενημέρωσης σε ευπαθή τμήματα.

en: WordPress 301 redirect enabled. We recommend to enable a 301 .htaccess redirect.
el_GR: Η ανακατεύθυνση 301 μέσω του WordPress είναι ενεργοποιημένη. Συνιστάται να ενεργοποιήσετε μια ανακατεύθυνση 301 μέσω του .htaccess

en: X-Content-Type options
el_GR: Επιλογές X-Content-Type

en: X-Frame options
el_GR: Επιλογές X-Frame

en: X-XSS-Protection
el_GR: Προστασία X-XSS

en: You already have a valid SSL certificate.
el_GR: Έχετε ήδη ένα έγκυρο πιστοποιητικό SSL.

en: You already have free SSL on your hosting environment.
el_GR: Έχετε ήδη δωρεάν SSL στο περιβάλλον φιλοξενίας σας.

en: You are using the Really Simple SSL Shell Exec add on, but your current version needs to be updated.
el_GR: Χρησιμοποιείτε την επέκταση Really Simple SSL Shell Exec, αλλά η τρέχουσα έκδοση σας πρέπει να ενημερωθεί.

en: You can also let the automatic scan of the pro version handle this for you, and get premium support, increased security with HSTS and more!
el_GR: Μπορείτε επίσης να αφήσετε την αυτόματη σάρωση της έκδοσης Pro να το αναλάβει αυτό για εσάς, και να αποκτήσετε υποστήριξη με προτεραιότητα, αυξημένη ασφάλεια με HSTS και ακόμα περισσότερα!

en: You can choose to automate the most common actions for a vulnerability. Each action is set to a minimum risk level, similar to the notifications. Please read the instructions to learn more about the process.
el_GR: Μπορείτε να επιλέξετε να αυτοματοποιήσετε τις πιο συνηθισμένες ενέργειες για μια ευπάθεια. Κάθε ενέργεια ορίζεται σε ένα ελάχιστο επίπεδο κινδύνου, παρόμοιο με τις ειδοποιήσεις. Παρακαλώ διαβάστε τις οδηγίες για να μάθετε περισσότερα σχετικά με τη διαδικασία.

en: You can find your Plesk username and password in %s
el_GR: Μπορείτε να βρείτε το όνομα χρήστη σας και τον κωδικό πρόσβασής για το Plesk στο %s

en: You can find your api key %shere%s (make sure you're logged in with your main account).
el_GR: Μπορείτε να βρείτε το κλειδί api %sεδώ%s (βεβαιωθείτε ότι είστε συνδεδεμένοι με τον κύριο λογαριασμό σας).

en: You can follow these %sinstructions%s.
el_GR: Μπορείτε να ακολουθήσετε αυτές τις %sοδηγίες%s.

en: You have changed your login URL
el_GR: Έχετε αλλάξει τη διεύθυνση URL σύνδεσης

en: You have enabled a feature on %s. We think it's important to let you know a little bit more about this feature so you can use it without worries.
el_GR: Έχετε ενεργοποιήσει μια λειτουργία στο %s. Πιστεύουμε ότι είναι σημαντικό να σας ενημερώσουμε περαιτέρω για αυτήν τη λειτουργία, ώστε να μπορέσετε να τη χρησιμοποιείται άφοβα.

en: You have set a 301 redirect to SSL. This is important for SEO purposes
el_GR: Έχετε ορίσει ανακατεύθυνση 301 προς το SSL. Αυτό είναι σημαντικό για λόγους SEO

en: You have the Really Simple SSL Let's Encrypt beta add-on activated. This functionality has now been integrated in core, so you can deactivate the add-on.
el_GR: Έχετε ενεργοποιημένη την επέκταση Really Simple SSL, Let's Encrypt beta. Αυτή η λειτουργία έχει πλέον ενσωματωθεί στον πυρήνα (core), ώστε να μπορείτε να απενεργοποιήσετε την επέκταση.

en: You may need to login in again.
el_GR: Ίσως χρειαστεί να συνδεθείτε ξανά.

en: You run a Multisite installation with subdomains, but your site doesn't have a wildcard certificate.
el_GR: Έχετε μια εγκατάσταση Multisite με subdomain, αλλά ο ιστότοπός σας δεν έχει πιστοποιητικό wildcard.

en: You run a Multisite installation with subfolders, which prevents this plugin from fixing your missing server variable in the wp-config.php.
el_GR: Έχετε μια εγκατάσταση πολλαπλών ιστότοπων με υποφακέλους, το οποίο αποτρέπει αυτό το πρόσθετο να επιδιορθώσει την ελλιπή μεταβλητή διακομιστή στο wp-config.php.

en: You should have the www domain pointed to the same website as the non-www domain.
el_GR: Ο www τομέας θα πρέπει να παραπέμπει στον ίδιο ιστότοπο όπως ο άνευ www τομέας.

en: You still have %s task open. | You still have %s tasks open.
el_GR[0]: Εξακολουθείτε να έχετε ανοιχτή %s εργασία.
el_GR[1]: Εξακολουθείτε να έχετε ανοιχτές %s εργασίες.

en: Your Key and Certificate directories are not properly protected.
el_GR: Οι κατάλογοι Key και Certificate δεν προστατεύονται σωστά.

en: Your SSL certificate will expire soon.
el_GR: Το πιστοποιητικό σας SSL θα λήξει σύντομα.

en: Your WordPress version is visible to others.
el_GR: Η έκδοση του WordPress είναι ορατή σε άλλους.

en: Your certificate is valid until: %s
el_GR: Το πιστοποιητικό σας είναι έγκυρο έως: %s

en: Your certificate will be renewed and installed automatically.
el_GR: Το πιστοποιητικό σας θα ανανεωθεί και θα εγκατασταθεί αυτόματα.

en: Your certificate will expire on %s.
el_GR: Το πιστοποιητικό σας θα λήξει στις %s.

en: Your certificate will expire on %s. You can renew it %shere%s.
el_GR: Το πιστοποιητικό σας θα λήξει στις %s. Μπορείτε να το ανανεώσετε %sεδώ%s.

en: Your database prefix is renamed and randomized. Awesome!
el_GR: Το πρόθεμα (prefix) της βάσης δεδομένων σας μετονομάζεται και τυχαιοποιείται. Καταπληκτικά!

en: Your database prefix is set to the default 'wp_'.
el_GR: Το πρόθεμα (prefix) της βάσης δεδομένων έχει οριστεί στο προεπιλεγμένο 'wp_'.

en: Your domain meets the requirements for Let's Encrypt.
el_GR: Ο τομέας σας πληρεί τις απαιτήσεις για το Let's Encrypt.

en: Your hosting environment does not allow automatic SSL installation.
el_GR: Το περιβάλλον φιλοξενίας σας δεν επιτρέπει την αυτόματη εγκατάσταση του SSL.

en: Your license is not active for this URL.
el_GR: Η άδεια χρήσης σας δεν είναι ενεργή για αυτήν τη διεύθυνση URL.

en: Your license key expired on %s.
el_GR: Το κλειδί άδειας χρήσης σας έληξε στις %s.

en: Your license key has been disabled.
el_GR: Το κλειδί άδειας χρήσης σας έχει απενεργοποιηθεί.

en: Your license key has reached its activation limit.
el_GR: Το κλειδί άδειας χρήσης σας έχει συμπληρώσει το όριο ενεργοποιήσεών.

en: Your login URL has changed to {login_url} to prevent common bot attacks on standard login URLs. Learn more about this feature, common questions and measures to prevent any issues.
el_GR: Η διεύθυνση URL σύνδεσης έχει αλλάξει σε {login_url} για την αποτροπή συνηθισμένων επιθέσεων bot σε τυπικές διευθύνσεις URL σύνδεσης. Μάθετε περισσότερα σχετικά με αυτήν τη λειτουργία, συνήθεις ερωτήσεις και μέτρα για την αποτροπή τυχόν ζητημάτων.

en: Your server provides shell functionality, which offers additional methods to install SSL. If installing SSL using the default methods is not possible, you can install the shell add on.
el_GR: Ο διακομιστής σας παρέχει λειτουργικότητα shell, η οποία προσφέρει πρόσθετες μεθόδους για την εγκατάσταση του SSL. Εάν η εγκατάσταση του SSL, χρησιμοποιώντας τις προεπιλεγμένες μεθόδους, δεν είναι δυνατή, μπορείτε να εγκαταστήσετε την επέκταση shell.

en: Your site is set to display errors on your website
el_GR: Έχει οριστεί ώστε να εμφανίζονται σφάλματα στον ιστότοπό σας

en: Your site is set to log errors to a potentially public file
el_GR: Ο ιστότοπός σας έχει ρυθμιστεί ώστε να καταγράφει σφάλματα σε ένα πιθανώς δημόσιο αρχείο

en: Your site is vulnerable to user enumeration attacks.
el_GR: Ο ιστότοπός σας είναι ευάλωτος σε επιθέσεις απαρίθμησης χρηστών.

en: Your site logs information to a public debugging file.
el_GR: Ο ιστότοπός σας καταγράφει πληροφορίες σε ένα δημόσιο αρχείο εντοπισμού σφαλμάτων.

en: Your site registered a user with the name 'admin'.
el_GR: Ο ιστότοπός σας καταχώρησε έναν χρήστη με το όνομα 'admin'.

en: Your site uses Divi. This can require some additional steps before getting the secure lock.
el_GR: Ο ιστότοπός σας χρησιμοποιεί το Divi. Αυτό μπορεί να απαιτήσει ορισμένα πρόσθετα βήματα πριν από την εμφάνιση του ασφαλούς κλειδώματος.

en: Your site uses Elementor. This can require some additional steps before getting the secure lock.
el_GR: Ο ιστότοπός σας χρησιμοποιεί το Elementor. Αυτό μπορεί να απαιτήσει ορισμένα πρόσθετα βήματα πριν από την εμφάνιση του ασφαλούς κλειδώματος.

en: Your website does not send all recommended security headers.
el_GR: Ο ιστότοπός σας δεν στέλνει όλες τις συνιστώμενες κεφαλίδες ασφαλείας.

en: Your website's ip address is blocked. Please add your domain's ip address to the security policy in CPanel
el_GR: Η διεύθυνση IP του ιστότοπού σας έχει αποκλειστεί. Παρακαλώ προσθέστε τη διεύθυνση IP του τομέα σας στην πολιτική ασφαλείας στο CPanel

en: Your wp-config.php has to be edited, but is not writable.
el_GR: Απαιτείται τροποποίηση του αρχείου σας wp-config.php, όμως δεν είναι εγγράψιμο.

en: critical
el_GR: κρίσιμο

en: disabled
el_GR: απενεργοποιημένο

en: forbidden - number in author name not allowed = %s
el_GR: απαγορεύεται - αριθμός στο όνομα του συντάκτη δεν επιτρέπεται = %s

en: high-risk
el_GR: υψηλού κινδύνου

en: low-risk
el_GR: χαμηλού κινδύνου

en: medium-risk
el_GR: μέτριου κινδύνου

en: no response
el_GR: καμία απόκριση

en: recommended
el_GR: συνιστάται
