qtranslate-x - en to el translation catalogue (99 entries)

en: Save Changes
el: Αποθήκευση Αλλαγών

en: I have already done it, dismiss this message.
el: Το έκανα ήδη, σβήσε το μήνυμα.

en: It might be a good idea to review %smigration instructions%s, if you have not yet done so.
el: Θα ήταν καλή ιδέα να διαβάσετε τις οδηγίες %smigration instructions%s, αν δε το έχετε κάνει ήδη.

en: Activation of plugin %s deactivated plugin %s since they cannot run simultaneously.
el: Η ενεργοποίηση του plugin %s απενεργοποιήσε το plugin %s καθώς δε λειτουργούν ταυτόχρονα

en: Deactivate %s
el: Απενεργοποιήστε %s

en: Thank you for using %s plugin!
el: Ευχαριστούμε που χρησιμοποιείται το πρόσθετο %s!

en: Translation Service
el: Υπηρεσία Μετάφρασής

en: Language Management
el: Διαχείρηση Γλωσσών

en: Languages
el: Γλώσσες

en: Language Menu
el: Μενού Γλωσσών

en: Help
el: Βοήθεια

en: Add to Menu
el: Προσθήκη στο Μενού

en: Language Switcher
el: Επιλογέας Γλώσσας

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Import
el: Εισαγωγή

en: qTranslate has been reset.
el: Το qTranslate έχει επανέλθει σε αρχικές ρυθμίσεις.

en: The Language must have a Not-Available Message!
el: Η Γλώσσα πρέπει να έχει ένα Μη-Διαθέσιμο μήνυμα!

en: The Language must have a Locale!
el: Η Γλώσσα πρέπει να έχει Locale!

en: The Language must have a name!
el: Η Γλώσσα πρέπει να έχει ένα όνομα!

en: Language Code has to be 2 characters long!
el: Ο Κωδικός της Γλώσσας πρέπει να έχει μέγεθος 2 χαρακτήρων!

en: There is already a language with the same Language Code!
el: Υπάρχει ήδη γλώσσα με τον ίδιο Κωδικό Γλώσσας!

en: Language is already enabled or invalid!
el: Η Γλώσσα είναι ήδη ενεργοποιημένη ή ανύπαρκτη!

en: Cannot disable Default Language!
el: Δε μπορεί να απενεργοποιηθεί η προεπιλεγμένη Γλώσσα!

en: No such language!
el: Δεν υπάρχει τέτοια γλώσσα!

en: Language is already disabled!
el: Η Γλώσσα είναι ήδη απενεργοποιημένη!

en: Language is already first!
el: Η Γλώσσα είναι ήδη πρώτη!

en: Language is already last!
el: Η Γλώσσα είναι ήδη τελευταία!

en: Options saved.
el: Οι ρυθμίσεις αποθηκεύτηκαν.

en: Database has been converted to square bracket format.
el: Η βάση δεδομένων μετατράπηκε στη μορφή square bracket.

en: Note: custom entries are not touched.
el: Σημείωση: ειδικά διαμορφωμένες εγγραφές δεν πειράζονται.

en: Database has been converted to legacy dual-tag format.
el: Η βάση δεδομένων μετατράπηκε στη μορφή legacy dual-tag.

en: Language
el: Γλώσσα

en: Language Code
el: Κωδικός Γλώσσας

en: Flag
el: Σημαία

en: Incorrect Flag Image Path! Please correct it!
el: Λάθος Διαδρομή Εικόνας Σημαίας! Παρακαλώ διορθώστε την!

en: Choose the corresponding country flag for language. (Example: gb.png)
el: Επέλεξε την αντίστοιχη σημαία της χώρας για τη γλώσσα. (π.χ. gb.png)

en: Name
el: Όνομα

en: The Name of the language, which will be displayed on the site. (Example: English)
el: Το Όνομα της γλώσσας, το οποίο θα εμφανίζεται στον ιστότοπο. (π.χ. English)

en: You will need to install the .mo file for this language.
el: Θα πρέπει να εγκαταστησετε το .mo αρχείο για αυτή τη γλώσσα.

en: Date Format
el: Μορφοποίηση Ημερομηνίας

en: Time Format
el: Μορφοποίηση Ώρας

en: Not Available Message
el: Δεν υπάρχει διαθέσιμο μήνυμα

en: Switching Language
el: Αλλαγή Γλώσσας

en: Edit Language
el: Επεξεργασία Γλώσσας

en: Save Changes &raquo;
el: Αποθήκευση Αλλαγών &raquo;

en: Default Language / Order
el: Προεπιλεγμένη Γλώσσα / Ταξινόμηση

en: Default Language
el: Προεπιλεγμένη Γλώσσα

en: Disable
el: Απενεργοποίηση

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Choose the default language of your blog. This is the language which will be shown on %s. You can also change the order the languages by clicking on the arrows above.
el: Επέλεξε τη προκαθορισμένη γλώσσα για το blog σου. Αυτή η γλώσσα θα εμφανίζεται στο%s. Μπορείς να αλλάξεις και τη ταξινόμηση των γλωσσών πατώντας στα βέλη από πάνω.

en: Use Query Mode (?lang=en)
el: Χρήση Query Mode (?lang=en)

en: Use Pre-Path Mode (Default, puts /en/ in front of URL)
el: Χρήση Pre-Path Mode (Προκαθορισμένο, εισάγει /en/ μπροστά από το URL)

en: Hide Content which is not available for the selected language.
el: Απόκρυψη περιεχομένου που δεν είναι διαθέσιμο για τη επιλεγμένη γλώσσα.

en: Convert Database
el: Μετατροπή Βάσης Δεδομένων

en: Detect Browser Language
el: Ανίχνευση Γλώσσας από Browser

en: Cookie Settings
el: Ρυθμίσεις Cookie

en: Date / Time Conversion
el: Μετατροπή Ημέρας/ Ώρας

en: Translation of options
el: Μετάφραση των επιλογών

en: Custom Fields
el: Ειδικά Πεδία

en: Compatibility Functions
el: Μέθοδοι Συμβατότητας

en: Action
el: Ενέργεια

en: %s Flag
el: %s Σημαία

en: Default
el: Προεπιλογή

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Add Language
el: Προσθήκη Γλώσσας

en: Add Language &raquo;
el: Προσθήκη Γλώσσας &raquo;

en: Plugin
el: Πρόσθετο

en: There is no need to migrate any setting, the database schema is compatible with this plugin.
el: Δεν χρειάζεται να αλλάξετε κάποια ρύθμιση, το σχήμα της βάσης είναι συμβατό με αυτό το plugin.

en: Do not migrate any setting
el: Να μη μεταφέρει καμία ρύθμιση

en: Import settings from
el: Εισάγεται ρυθμίσεις από

en: Export settings to
el: Εξάγεται τις ρυθμίσεις στο

en: If you are updating from qTranslate 1.x or Polyglot, <a href="%s">click here</a> to convert posts to the new language tag format.
el: Αν αναβαθμίζεται από το qTranslate 1.x ή το Polyglot, <a href="%s">πατήστε εδώ</a> για να μετατραπούν τα post στο νέα μορφοποίηση των γλωσσών.

en: Do not convert database
el: Μη μετατρέψεις τη βάση δεδομένων

en: Convert database to the "square bracket only" style.
el: Μετατρέψε τη βάση δεδομένων στο  "square bracket only" στυλ

en: Convert database back to the legacy "dual language tag" style.
el: Μετέτρεψε τη βάση δεδομένων πίσω στη μορφή dual language tag.

en: Note, that only string options and standard post and page fields are affected.
el: Σημείωση, μόνο οι συμβολοσειρές, τα άρθρα και τα πεδία των σελίδων επηρεάζονται.

en: Reset qTranslate
el: Επαναφορά qTranslate

en: Check this box and click Save Changes to reset all qTranslate settings.
el: Επέλεξε το κουτί και πάτα Αποθήκευση ρυθμίσεων για να επανέλθουν όλες οι ρυθμίσεις του qTranslate.

en: Yes, I really want to reset qTranslate.
el: Ναι, θέλω να επαναφέρω το qTranslate.

en: Post Title
el: Τίτλος Άρθρου

en: Source Language
el: Γλώσσα προέλευσης

en: Target Language
el: Γλώσσα Στόχου

en: Edit %s
el: Επεξεργασία %s

en: Website
el: Ιστοσελίδα

en: View this post.
el: Προβολή άρθρου.

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Click to toggle
el: Κλικ για αλλαγή

en: unavailable
el: μη διαθέσιμο

en: free
el: δωρεάν

en: Allows your visitors to choose a Language.
el: Επιτρέψτε στους επισκέπτες να επιλέγουν Γλώσσα.

en: qTranslate Language Chooser
el: Επιλογέας Γλώσσας qTranslate

en: Title:
el: Τίτλος:

en: Hide Title:
el: Απόκρυψη Τίτλου:

en: Hide Title Colon:
el: Αποκρύψη Στήλης Τίτλου:

en: Text only
el: Μόνο κείμενο:

en: Image only
el: Μόνο εικόνα:

en: Text and Image
el: Κείμενο και Εικόνα
