qTranslate-X 3.4.5.4 - en to hu_HU translation catalogue (348 entries)

en: Configuration Files
hu_HU: Konfigurációs fájlok

en: Could not find file "%s" listed in option "%s".
hu_HU: Nem található „%s” fájl, ami „%s” opcióban van megadva.

en: Save Changes
hu_HU: Változások mentése

en: Could not parse %s file "%s" listed in option "%s".
hu_HU: Nem sikerült %s fájl éterlmezése „%s” megadva ebben az opcióban: „%s”.

en: Could not load file "%s" listed in option "%s".
hu_HU: Nem sikerült „%s” fájl betöltése, megadva ebben az opcióban: „%s”.

en: Plugin %s requires PHP version %s at least. This server instance runs PHP version %s. A PHP version %s or higher is recommended. The plugin has not been activated.
hu_HU: %s bővítménynek legalább %s PHP verzióra van szüksége. Ezen a szerveren PHP %s verzió van. Ajánlott a PHP %s vagy újabb verziója. A bővítmény nem lett aktiválva.

en: I have already done it, dismiss this message.
hu_HU: Már kitöltöttem, üzenet elrejtése.

en: Are you new to plugin %s?
hu_HU: Még nem használta a %s bővítményt?

en: Read Startup Guide
hu_HU: Útmutató kezdéshez elolvasása

en: It might be a good idea to review %smigration instructions%s, if you have not yet done so.
hu_HU: Hasznos lehet átnézni a %smigrációs utasításokat%s, ha még nem tette meg.

en: Activation of plugin %s deactivated plugin %s since they cannot run simultaneously.
hu_HU: A %s bővítmény aktiválása deaktiválta a %s bővítményt, mivel nem tudnak egyszerre futni.

en: The compatible settings from %s have been imported to %s. Further tuning, import, export and reset of options can be done at Settings/Languages configuration page, once %s is running.%sContinue%s
hu_HU: A %s kompatíbilis beállításai át lettekemelve a %s bővítménybe. További beállítások, importálás és exportálás a Beállítások / Nyelvek oldalon érhetők el, ha már fut a %s. %sTovább%s

en: You may import/export compatible settings from %s to %s on Settings/Languages configuration page, once %s is running.%sContinue%s
hu_HU: A kompatibilis beállítások importálhatók/exportálhatók a %s és %s között a Beállítások/Nyelvek oldalon, ha már fut a %s. %sTovább%s

en: Highlight Style
hu_HU: Kiemelés stílus

en: LSB Style
hu_HU: LSB stílus

en: %sError:%s plugin %s cannot run concurrently with plugin %s. You may import and export compatible settings between %s and %s on Settings/<a href="%s">Languages</a> configuration page. Then you have to deactivate one of the plugins to continue.
hu_HU: %sHiba:%s %s bővítmény nem futhat párhuzamosan a %s bővítménnyel. A kompatibilis beállítások importálhatók és exportálhatók %s és %s között a Beállítások/<a href="%s">Nyelvek</a> oldalon. Majd le kell állítani az egyik bővítményt a folytatáshoz.

en: Deactivate %s
hu_HU: Kikapcsolás: %s

en: Plugin %s may be integrated with multilingual plugin %s with a help of plugin %s.
hu_HU: %s bővítmény integrálható a %s többnyelvű bővítménnyel, a %s bővítmény segítségével.

en: Please, press an appropriate button below.
hu_HU: Kérem, kattintson alább a megfelelő gombra.

en: Activate plugin %s
hu_HU: Bővítmény bekapcsolása: %s

en: Install plugin %s
hu_HU: Bővítmény telepítése: %s

en: I am aware of that, dismiss this message.
hu_HU: Már kitöltöttem, üzenet elrejtése.

en: Thank you for using %s plugin!
hu_HU: Köszönjük, hogy használja a %s bővítményt.

en: Our team would greatly appreciate any feedback:
hu_HU: A csapatunk nagyon örül minden visszajelzésnek:

en: %sUse Support Forum%s to ask a question.
hu_HU: %sHasználja a támogató fórum%sot kérdezéshez.

en: %sVisit%s %s website.
hu_HU: %sMegnyithatja%s a %s weboldalt.

en: %sShare a new idea%s with our community.
hu_HU: %sMegoszthat új ötleteket%s a közösséggel.

en: %sReview the plugin%s at WordPress site.
hu_HU: %sBővítmény áttekintése%s a WordPress weboldalon.

en: Thank me again in a few months!
hu_HU: Köszönje meg újra pár hónap múlva!

en: Please, help us to make a decision on "%s" feature, press the button below.
hu_HU: Kérjük segítsen dönteni a „%s” funkcióról, kattintson az alábbi gombra.

en: Translation Service
hu_HU: Fordítás szolgáltatások

en: Survey on "%s" feature
hu_HU: Felmérés „%s” funkcióról

en: The latest version of plugin %s has a number of new options, for example, %s, which may change the look of some pages. Please, review the help text of new options on %sconfiguration page%s.
hu_HU: A %s bővítmény legújabb verziójában számos új opció van, például ez: %s, ami módosíthatja néhány oldal megjelenését. Kérem, nézze át az új opciók segítő szövegeit a %sbeállítások oldal%son.

en: It is recommended to review %sRelease Notes%s for this new version of %s before making any further changes.
hu_HU: Ajánlott átnézni a %skiadási jegyzeteit%s a %s új verziójának, mielőtt bármit módosítana.

en: Could not find script file "%s" for handle "%s".
hu_HU: Nem található a script fájl „%s” „%s” kezelőhöz.

en: Language Management
hu_HU: Nyelvek kezelése

en: Languages
hu_HU: Nyelvek

en: Language Menu
hu_HU: Nyelvi menü

en: Help
hu_HU: Súgó

en: Menu item added is replaced with a drop-down menu of available languages, when menu is rendered.
hu_HU: A hozzáadott menüpont egy legördülő menüre lesz cserélve az elérhető nyelvekkel, amikor a menü megjelenik.

en: The rendered menu items have CSS classes %s and %s ("%s" is a language code), which can be defined in theme style, if desired. The label of language menu can also be customized via field "%s" in the menu configuration.
hu_HU: A megjelenő menüpontoknak %s és %s CSS osztályai lesznek („%s” egy nyelvi kód), ezeket a sablon stíluslapjában lehet megadni, ha szükséges. A nyelvi menü címkéje is testre szabható „%s” mező segítségével a menü beállításoknál.

en: The field "%s" of inserted menu item allows additional configuration described in %sFAQ%s.
hu_HU: A beszúrt menüpont „%s” mezője további beállításokat tesz lehetővé, amik a %sGYIK%s-ben vannak leírva.

en: Add to Menu
hu_HU: Hozzáadás a menühöz

en: Language Switcher
hu_HU: Nyelv váltó

en: Settings
hu_HU: Beállítások

en: General
hu_HU: Általános

en: Advanced
hu_HU: Haladó

en: Integration
hu_HU: Integráció

en: Export
hu_HU: Exportál

en: Import
hu_HU: Importál

en: qTranslate has been reset.
hu_HU: A qTranslate alaphelyzetbe lett állítva.

en: The Language must have a Not-Available Message!
hu_HU: A nyelvhez meg kell adni a nem elérhető üzenetet!

en: The Language must have a Locale!
hu_HU: A nyelvhez kell Locale!

en: The Language must have a name!
hu_HU: A nyelvnek meg kell adni a nevét!

en: Language Code has to be 2 characters long!
hu_HU: A nyelvi kódnak pontosan 2 betűből kell állnia!

en: There is already a language with the same Language Code!
hu_HU: Már létezik nyelv ezzel a nyelvi kóddal!

en: %d database entries have been converted.
hu_HU: %d adatbázis bejegyzés lett átalakítva.

en: No database entry has been affected while processing the conversion request.
hu_HU: Egy adatbázis bejegyzés sem módosult az átalakítás során.

en: %d pages have been processed to set the default language.
hu_HU: %d oldal lett feldolgozva az alapértelmezett nyelv beállítása során.

en: No initially untranslated pages found to set the default language
hu_HU: Nem találtam eredetileg le nem fordított oldalt az alapértelmezett nyelv megadása során.

en: %d posts have been processed to set the default language.
hu_HU: %d bejegyzés lett feldolgozva az alapértelmezett nyelv megadása során.

en: No initially untranslated posts found to set the default language.
hu_HU: Nem találtam eredetileg le nem fordított bejegyzést az alapértelmezett nyelv megadása során.

en: Post types other than "post" or "page", as well as unpublished entries, will have to be adjusted manually as needed, since there is no common way to automate setting the default language otherwise. It can be done with a custom script though. You may request a %spaid support%s for this.
hu_HU: A bejegyzés és oldal típusokon kívül a többi elemet kézzel kell beállítani, mert ez a feladat nem oldható meg egységes módszerrel. Megoldható egyedi szkript kóddal. Lehet kérni %sfizetős támogatás%st ehhez.

en: Language is already enabled or invalid!
hu_HU: A nyelv már engedélyezve van vagy érvénytelen!

en: Cannot disable Default Language!
hu_HU: Az alap nyelvet nem lehet kikapcsolni!

en: No such language!
hu_HU: Nincs ilyen nyelv!

en: Language is already disabled!
hu_HU: A nyelv már ki van kapcsolva!

en: Language is already first!
hu_HU: A nyelv már az első!

en: New order saved.
hu_HU: Új sorrend elmentve.

en: Language is already last!
hu_HU: A nyelv már az utolsó!

en: Options saved.
hu_HU: Beállítások mentve.

en: Could not write to "%s", Gettext Databases could not be downloaded!
hu_HU: Nem sikerült írni "%s", a Gettext adatbázisokat nem sikerült letölteni!

en: Cannot parse JSON code in the field "%s".
hu_HU: Nem sikerült a JSON kód értelmezése „%s” mezőben.

en: Custom Configuration
hu_HU: Egyedi konfiguráció

en: Gettext databases updated.
hu_HU: Gettext adatbázis frissítve.

en: Database has been converted to square bracket format.
hu_HU: Adatbázis átalakítva a szögletes zárójeles formátumúra.

en: Note: custom entries are not touched.
hu_HU: Megjegyzés: az egyedi bejegyzések nem módosultak.

en: Database has been converted to legacy dual-tag format.
hu_HU: Adatbázis átalakítva a hagyományos dupla-elem formátumra.

[ctx: Appears in the column "Languages" on post listing pages, when content has no language tags yet.]
en: Languages are not set
hu_HU: Nincs tartalom.

en: Unknown Language
hu_HU: Ismeretlen nyelv

en: Not enabled
hu_HU: Nincs bekapcsolva

en: Language Switching Buttons
hu_HU: Nyelvválasztó gombok

en: This is a set of "%s" from %s. Click any blank space between the buttons and drag it to a place where you would need it the most. Click the handle at the top-right corner of this widget to hide this message.
hu_HU: Ez egy „%s”-csoport innen: %s. Kattintson a gombok közötti részre, és áthúzhatja oda, ahol legjobban megfelel. Kattintson a widget kezelőre a jobb felső sarokban ezen üzenet elrejtéséhez.

en: Language
hu_HU: Nyelv

en: Language Code
hu_HU: Nyelv kódja

en: 2-Letter <a href="http://www.w3.org/WAI/ER/IG/ert/iso639.htm#2letter">ISO Language Code</a> for the Language you want to insert. (Example: en)
hu_HU: 2-betűs <a href="http://www.w3.org/WAI/ER/IG/ert/iso639.htm#2letter">ISO nyelv kód</a> a beszúrandó nyelvhez. (Példa: en)

en: The language code is used in language tags and in URLs. It is case sensitive. Use of lower case for the language code is preferable, but not required. The code may be arbitrary chosen by site owner, although it is preferable to use already commonly accepted code if available. Once a language code is created and entries for this language are made, it is difficult to change it, please make a careful decision.
hu_HU: A nyelvi kódot nyelvi elemkben és URLekben használjuk. Betűméret érzékeny. A kis betűk használata javasolt, de nem szükséges. A kód tetszőlegesen megválasztható, de javasolt általánosan elfogaott értékeket használni. Egy kód létrehozása és használata után, nehéz utólag módosítani, kérjük, alaposan mérlegeljen.

en: Flag
hu_HU: Zászló

en: Incorrect Flag Image Path! Please correct it!
hu_HU: Hibás zászló kép elérési út! Kérem javítsa!

en: Choose the corresponding country flag for language. (Example: gb.png)
hu_HU: Válassza ki a megfelelő ország zászlót a nyelvhez. (Például: gb.png)

en: Name
hu_HU: Név

en: The Name of the language, which will be displayed on the site. (Example: English)
hu_HU: A nyelv neve. Így fog a weboldalon megjelenni. (Például: Angol)

en: PHP and Wordpress Locale for the language. (Example: en_US)
hu_HU: PHP és WordPress Locale a nyelvhez. (Példa: en_US)

en: You will need to install the .mo file for this language.
hu_HU: Telepíteni kell a .mo fájlt ehhez a nyelvhez.

en: Date Format
hu_HU: Dátum formátum

en: Depending on your Date / Time Conversion Mode, you can either enter a <a href="http://www.php.net/manual/function.strftime.php">strftime</a> (use %q for day suffix (st,nd,rd,th)) or <a href="http://www.php.net/manual/function.date.php">date</a> format. This field is optional. (Example: %A %B %e%q, %Y)
hu_HU: A dátum / idő átalakítás módjától függően, vagy <a href="http://www.php.net/manual/function.strftime.php">strftime</a> vagy <a href="http://www.php.net/manual/function.date.php">date</a> formátumot lehet használni. Ez a mező opcionális. (Példa: %A %B %e%q, %Y)

en: Time Format
hu_HU: Idő formátum

en: Depending on your Date / Time Conversion Mode, you can either enter a <a href="http://www.php.net/manual/function.strftime.php">strftime</a> or <a href="http://www.php.net/manual/function.date.php">date</a> format. This field is optional. (Example: %I:%M %p)
hu_HU: A dátum / idő átalakítás módjától függően, vagy <a href="http://www.php.net/manual/function.strftime.php">strftime</a> vagy <a href="http://www.php.net/manual/function.date.php">date</a> formátumot lehet használni. Ez a mező opcionális. (Példa: %I:%M %p)

en: Not Available Message
hu_HU: Nem elérhető üzenet

en: Message to display if post is not available in the requested language. (Example: Sorry, this entry is only available in %LANG:, : and %.)
hu_HU: Ez az üzenet jelenik meg, ha egy bejegyzés nem érhető el a kért nyelven. (Példa: Bocsi, ez a bejegyzés csak %LANG:, : és % nyelv(ek)en érhető el.)

en: %LANG:&lt;normal_separator&gt;:&lt;last_separator&gt;% generates a list of languages separated by &lt;normal_separator&gt; except for the last one, where &lt;last_separator&gt; will be used instead.
hu_HU: %LANG:&lt;normal_separator&gt;:&lt;last_separator&gt;% létrehoz egy listát nyelvekből, ahol az elválasztójel:  &lt;normal_separator&gt; az utolsó elválasztó pedig: &lt;last_separator&gt;.

en: Switching Language
hu_HU: Nyelv váltás

en: Switching language to %1$s... If the Dashboard isn't loading, use this <a href="%2$s" title="Dashboard">link</a>.
hu_HU: Nyelv váltása erre: %1$s... Ha a Vezérlőpult nem tölt be, akkor használja <a href="%2$s" title="Dashboard">ezt a linket</a>!

en: Edit Language
hu_HU: Nyelv szerkesztése

en: Save Changes &raquo;
hu_HU: Változások mentése &raquo;

en: back to configuration page
hu_HU: vissza a beállítás oldalra

en: Language Management (qTranslate Configuration)
hu_HU: Nyelv kezelő (qTranslate beállítások)

en: For help on how to configure qTranslate correctly, take a look at the <a href="%1$s">qTranslate FAQ</a> and the <a href="%2$s">Support Forum</a>.
hu_HU: A qTranslate helyes beállításához, tekintse meg a <a href="%1$s">qTranslate GyIK</a> és a <a href="%2$s">Fórum</a> oldalakat.

en: Configuration Inspector
hu_HU: Konfiguráció vizsgáló

en: Review a combined JSON-encoded configuration as loaded from options %s and %s, as well as from the theme and other plugins via filters %s and %s.
hu_HU: Egyesített JSON-kódolású beállítások áttekintése, betöltve %s és %s opciókból és a sablonból és más bővítményekből %s és %s szűrőkön át.

en: Please, read %sIntegration Guide%s for more information.
hu_HU: Olvassa el az %sIntegrációs segéd%set további információkért.

en: Note to developers: ensure that front-end filter %s is also active on admin side, otherwise the changes it makes will not show up here. Having this filter active on admin side does not affect admin pages functionality, except this field.
hu_HU: Megjegyzés a fejlesztőknek: fontos, hogy a frontend szűrő %s az admin oldalon is lefusson. Ez a szűrő nem befolyásolja az admin oldalak működését, csak ezt a mezőt.

en: Click to switch to %s
hu_HU: Kattintson „%s”-re váltáshoz

en: Default Language / Order
hu_HU: Alap nyelv / sorrend

en: Every multilingual field is expected to have a meaningful content in the "Default Language". Usually, it is the language of your site before it became multilingual.
hu_HU: Minden többnyelvű mezőnél elvárás, hogy legyen értelmes tartalma az „alapértelmezett nyelv”-en. Általában ez az a nyelv, amit a weboldal a többi nyelv bevezetése előtt használt.

en: Order of languages defines in which order they are listed, when languages need to be listed, otherwise it is not important.
hu_HU: A nyelvek sorrendje, megadja a listázásuk sorrendjét, ott ahol listázni kell őket, egyébként nem fontos.

en: Default Language
hu_HU: Alap nyelv

en: Disable
hu_HU: Kikapcsol

en: Edit
hu_HU: Szerkeszt

en: Choose the default language of your blog. This is the language which will be shown on %s. You can also change the order the languages by clicking on the arrows above.
hu_HU: Válassza ki az oldal alapértelmezett nyelvét. Ez az a nyelv, ami megjelenik itt: %s. A nyelvek sorrendje is megváltoztatható a nyilakra kattintva.

en: URL Modification Mode
hu_HU: URL módosítás módja

en: Most SEO unfriendly, not recommended.
hu_HU: SEO számára legrosszabb, nem ajánlott.

en: Use Query Mode (?lang=en)
hu_HU: Query mód (?lang=en)

en: SEO friendly.
hu_HU: SEO barát.

en: Use Pre-Path Mode (Default, puts /en/ in front of URL)
hu_HU: Előtag mód (alapértelmezett, /en/ az URL elejére)

en: Use Pre-Domain Mode (uses http://en.yoursite.com)
hu_HU: Aldomain mód (http://en.te-oldalad.hu)

en: You will need to configure DNS sub-domains on your site.
hu_HU: Majd meg kell adni az aldomaineket a weboldalhoz a DNS rendszerben.

en: Hide URL language information for default language.
hu_HU: Nyelvi információ elrejtése az URL-ből alap nyelv esetén.

en: This is only applicable to Pre-Path and Pre-Domain mode.
hu_HU: Ez csak alkönyvtár és aldomain módban használható.

en: Use Per-Domain mode: specify separate user-defined domain for each language.
hu_HU: Külön-domain mód: minden nyelvhez külön domain megadása.

en: Domain for
hu_HU: Domain ehhez:

en: Untranslated Content
hu_HU: Lefordítatlan tartalom

en: The choices below define how to handle untranslated content at front-end of the site. A content of a page or a post is considered untranslated if the main text (%s) is empty for a given language, regardless of other fields like title, excerpt, etc. All three options are independent of each other.
hu_HU: Az alábbiak megadják a lefordítatlan tartalmak kezelésének módját a weboldal front-endjén. Egy oldal vagy bejegyzés lefordítatlannak számít, ha a fő szövege (%s) üres egy adott nyelven, függetlenül a többi mezőtől (cím, kivonat, stb.). Mindhárom beállítás független a többitől.

en: Hide Content which is not available for the selected language.
hu_HU: Tartalom elrejtése, ami nem érhető el a kiválasztott nyelven.

en: When checked, posts will be hidden if the content is not available for the selected language. If unchecked, a message will appear showing all the languages the content is available in.
hu_HU: Ha be van jelölve, akkor azok a bejegyzések el lesznek rejtve, amik nem érhetők el a kiválasztott nyelven. Ha nincs bejelölve, akkor egy üzenet jelenik meg a bejegyzés elérhető nyelveinek listájával.

en: The message about available languages for the content of a post or a page may also appear if a single post display with an untranslated content if viewed directly.
hu_HU: Az üzenet egy bejegyzés vagy oldal elérhető nyelveiről megjelenhet a közvetlen megtekintésekor is.

en: Convert Database
hu_HU: Adatbázis átalakítása

en: This function will not work correctly if you installed %s on a blog with existing entries. In this case you will need to take a look at option "%s" under "%s" section.
hu_HU: Ez a funkció nem fog jól működni, ha a %s beépülőt a bejgyzések felvitele után telepítette. Ebben az esetben, tekintse meg az „%s” részt a „%s” között!

en: Show displayed language prefix when content is not available for the selected language.
hu_HU: Megjelenítéshez használt nyelv nevének megjelenítése, ha a tartalom nem érhető el a kiválasztott nyelven.

en: This is relevant to all fields other than the main content of posts and pages. Such untranslated fields are always shown in an alternative available language, and will be prefixed with the language name in parentheses, if this option is on.
hu_HU: Ez vonatkozik a bejegyzések és oldalak fő szövegén kívül minden mezőre. Ilyen nem lefordított mezők mindig megjelennek egy másik elérhető nyelven, és előtte megjelenik a másik nyelv neve zárójelben, ha ez az opció engedélyezve van.

en: Show content in an alternative language when translation is not available for the selected language.
hu_HU: Tartalom megjelenítése másik nyelven, ha a tartalom nem érhető el a kiválasztott nyelven.

en: When a page or a post with an untranslated content is viewed, a message with a list of other available languages is displayed, in which languages are ordered as defined by option "%s". If this option is on, then the content in default language will also be shown, instead of the expected language, for the sake of user convenience. If default language is not available for the content, then the content in the first available language is shown.
hu_HU: Ha egy nem lefordított tartalmú bejegyzést vagy oldalt megnéznek, akkor megjelenik egy üzenet az elérhető nyelveivel, melyben a nyelvek sorrendjét ez az opció adja meg: „%s”. Ha ez az opció engedélyezett, akkor az eredeti nyelvű tartalom is megjelenik, az elvárt nyelvű tartalom helyett. Ha az alap nyelven sem elérhető a bejegyzés, akkor a tartalom az első elérhető nyelven jelenik meg.

en: Detect Browser Language
hu_HU: Böngésző nyelvének felismerése

en: Detect the language of the browser and redirect accordingly.
hu_HU: Átirányítás a böngésző nyelvének megfelelő nyelvű oldalra.

en: When the frontpage is visited via bookmark/external link/type-in, the visitor will be forwarded to the correct URL for the language specified by his browser.
hu_HU: Ha a nyitó oldal könyvjelzővől, külső hivatkozásból vagy közvetlen címsorba írással lett megnyitva, akkor a látogató a böngésző nyelvének megfelelő URl-re lesz átirányítva.

en: Post Types
hu_HU: Bejegyzés típusok

en: Post types enabled for translation:
hu_HU: Fordítás bekapcsolva ezen bejegyzés típusokhoz:

en: If a post type unchecked, no fields in a post of that type are treated as translatable on editing pages. However, the manual raw multilingual entries with language tags may still get translated in a usual way at front-end.
hu_HU: Ha egy bejegyzés típus nincs bejelölve, akkor azon bejegyzéstípus szerkesztés oldalán egy mező se lesz több nyelven megadható. De a kézzel több nyelven, megfelelő kóddal megadott elemek továbbra is le lehetnek fordítva a front-end-en.

en: Flag Image Path
hu_HU: Zászló képek elérési útja

en: Path to the flag images under wp-content, with trailing slash. (Default: %s, clear the value above to reset it to the default)
hu_HU: Elérési út a zászló képekhez a wp-content mappán belül, lezáró per jellel. (Alapérték: %s, ürítse ki, ha alapra szeretné állítani)

en: Ignore Links
hu_HU: Egynyelvű hivatkozások

en: Don't convert links to files of the given file types. (Always included: %s)
hu_HU: Az itt megadott típusú fájlokra mutató hivatkozások nem módosulnak. (Mindig benn van: %s)

en: Head inline CSS
hu_HU: Fejlécbe ágyazott CSS

en: CSS code added by plugin in the head of front-end pages:
hu_HU: CSS kód, amit a bővítmény a front-end oldalaiba tesz:

en: To disable this inline CSS, clear the check box.
hu_HU: E beágyazott CSS kód kikapcsolásához vegye ki a jelölőnégyzetből a pipát.

en: To reset to default, clear the text.
hu_HU: Alaphelyzetre állításhoz, üritse ki a mezőt.

en: Cookie Settings
hu_HU: Süti beállítások

en: Disable language client cookie "%s" (not recommended).
hu_HU: Nyelvi süti „%s” kikapcsolása (nem ajánlott).

en: Language cookie is auto-disabled for "%s" "Pre-Domain" and "Per-Domain", as language is always unambiguously defined by a url in those modes.
hu_HU: A nyelvi süti automatikusan ki van kapcsolva „%s”, „aldomain” és „külön domain” esetben, mert ilyenkor a nyelv egyértelműen eldönthető az URL-ből.

en: Otherwise, use this option with a caution, for simple enough sites only. If checked, the user choice of browsing language will not be saved between sessions and some AJAX calls may deliver unexpected language, as well as some undesired language switching during browsing may occur under certain themes (%sRead More%s).
hu_HU: Egyébként bánjon óvatosan ezzel az opcióval, és csak egyszerű weboldalaknál használja! Ha bejelöli, a látogató nyelvválasztása nem lesz elmentve két látogatás között, és néhány AJAX hívás váratlan nyelvű tartalmat adhat vissza, és böngészés közben is előfordulhat nem várt nyelvváltás néhány sablon esetéban (%srészletek%s).

en: Make %s cookies available only through HTTPS connections.
hu_HU: A %s sütik csak biztonságos (HTTPS) kapcsolatokhoz legyen elérhető.

en: Don't check this if you don't know what you're doing!
hu_HU: Ne jelölje be, ha nem tudja, hogy mit csinál!

en: Update Gettext Databases
hu_HU: Gettext adatbázis frissítése

en: Automatically check for .mo-Database Updates of installed languages.
hu_HU: Automatikusan figyeli és letölti a telepített nyelvek .mo adatbázisát.

en: Update Gettext databases now.
hu_HU: Gettext adatbázis frissítése most.

en: qTranslate will query the Wordpress Localisation Repository every week and download the latest Gettext Databases (.mo Files).
hu_HU: A qTranslate lekérdezi a WordPress fordítás tárat minden héten és letölti a legújabb gettext adatbázist (.mo fájlok).

en: Date / Time Conversion
hu_HU: Dátum / idő átalakítás

en: Use emulated date function.
hu_HU: Emulált date függvény használata

en: Use emulated date function and replace formats with the predefined formats for each language.
hu_HU: Emulált date függvényt használ és a megadottakra cseréli a formátumokat minden nyelvnél.

en: Use strftime instead of date.
hu_HU: strftime használata a date helyett

en: Use strftime instead of date and replace formats with the predefined formats for each language.
hu_HU: Az strftime függvényt használja és a megadottakra cseréli a formátumokat minden nyelvnél.

en: Depending on the mode selected, additional customizations of the theme may be needed.
hu_HU: A választott mód függvényében az aktuális sablon testreszabására lehet szükség.

en: Translation of options
hu_HU: Beállítások fordítása

en: Filter all WordPress options for translation at front-end. It may hurt performance of the site, but ensures that all options are translated.
hu_HU: Minden WordPress opciót szűrőn át jelenít meg a front-enden. Rontja a weboldal teljesítményét, de így minden opció biztosan le lesz fordítva.

en: Starting from version 3.2.5, only options with multilingual content get filtered, which should help on performance issues.
hu_HU: A 3.2.5 verziótól kezdvem csak a többnyelvű opciók lesznek lefordítva, így javul a teljesítmény.

en: Translate only options listed below (for experts only):
hu_HU: Csak az alábbi opciók legyenek lefordítva (csak szakértőknek):

en: By default, all options are filtered to be translated at front-end for the sake of simplicity of configuration. However, for a developed site, this may cause a considerable performance degradation. Normally, there are very few options, which actually need a translation. You may simply list them above to minimize the performance impact, while still getting translations needed. Options names must match the field "%s" of table "%s" of WordPress database. A minimum common set of option, normally needed a translation, is already entered in the list above as a default example. Option names in the list may contain wildcard with symbol "%s".
hu_HU: Alapértelmezésként minden WordPress opció átmegy a fordító szűrőn a beállítás egyszerűsége érdekében. Viszont egy nagyobb weboldal esetén ez jelentős visszaesést jelenthet a teljesítményben. Normális esetben valójában nagyon kevés opciót szükséges fordítani. Fennt fel lehet sorolni őket, így csökkentve a teljesítményre gyakorolt negatív hatást, a fordíthatóság megtartása mellett. Az opció nevek egyezzenek „%s” mező értékével a „%s” táblából. A fordításhoz minimlisan szükséges lista már előre meg van adva páldaként. Az opció nevekben lehet helykitöltő „%s” szinbólum segítségével.

en: Editor Mode
hu_HU: Szerkesztő mód

en: Use Language Switching Buttons (LSB).
hu_HU: Nyelvválasztó gombok (LSB) használata.

en: Pages with translatable fields have Language Switching Buttons, which control what language is being edited, while admin language stays the same.
hu_HU: A fordítható mezőket tartalmazó oldalakon lesznek nyelvválasztó gombok, amik vezérlik, hogy éppen melyik nyelvet fordítjuk, míg az admin felület nyelve nem változik.

en: This is the default mode.
hu_HU: Ez az alap mód.

en: Do not use Language Switching Buttons to edit multi-language text entries.
hu_HU: Ne legyenek nyelvválasztó gombok a több nyelvű szövegbeviteli mezők felett.

en: Editor Raw Mode
hu_HU: Nyers szerkesztés mód

en: Some people prefer to edit the raw entries containing all languages together separated by language defining tags, as they are stored in database.
hu_HU: Egyes emberek szeretik a nyers bejegyzést szerkeszteni, amiben az összes nyelv tartalma szerepel elválasztókkal, pont mint az adatbázisban.

en: Single Language Mode.
hu_HU: Egy nyelv mód.

en: The language edited is the same as admin language.
hu_HU: A szerkesztett nyelv megegyezik az admin nyelvvel.

en: Edit language cannot be switched without page re-loading. Try this mode, if some of the advanced translatable fields do not properly respond to the Language Switching Buttons due to incompatibility with a plugin, which severely alters the default WP behaviour. This mode is the most compatible with other themes and plugins.
hu_HU: A szerkesztett nyelv nem módosítható oldal-újratöltés nélkül. Próbálja ki ezt a módot, ha a fejlett fordítható mezők egy része nem megfelelően reagál a nyelvválasztó gombokra egy nem-kompatíbilis bővítmény miatt, ami súlyosan módosítja az alap WP működést. Ez a mód a legkompatibilisabb a többi sablonnal és bővítménnyel.

en: One may find convenient to use the default Editor Mode, while remembering not to switch edit languages on custom advanced translatable fields, where LSB do not work.
hu_HU: Egyesek kényelmesnek találhatják az alap szerkesztő módot, amíg emlékeznek rá, hogy ne váltsanak nyelvet az egyedi fejlett fordítható mezőknél, ahol az LSB nem működik.

en: Choose CSS style for how Language Switching Buttons are rendered:
hu_HU: Válassza ki a nyelvválasztó gombok megjelenését:

en: LSB %s-wrap classes:
hu_HU: LSB %s-befoglaló class-ok:

en: Active button class:
hu_HU: Aktív gomb class:

en: The above is reset to an appropriate default, if the below is changed.
hu_HU: A fenti megfelelő alapértékre lesz állítva, ha az alábbi módosul.

en: CSS set:
hu_HU: CSS készlet:

en: Use custom CSS
hu_HU: Egyedi CSS használata

en: Choice "%s" disables this option and allows one to use its own custom CSS provided by other means.
hu_HU: „%s” kikapcsolja ezt az opciót, és engedi, hogy saját CSS kódot használjon tetszőleges más módon.

en: When there are many integrated or customized translatable fields, it may become confusing to know which field has multilingual value. The highlighting of translatable fields may come handy then:
hu_HU: Ha sok integrált vagy egyedi fordítható mező van, nehéz lehet követni, hogy melyik mező fordítható. Ilyenkor lehet hasznos a mezők kiemelése:

en: Do not highlight the translatable fields.
hu_HU: Ne emelje ki a fordítható mezőket.

en: Show a line on the left border of translatable fields.
hu_HU: Legyen egy vonal a fordítható mezők bal oldalán.

en: Draw a border around translatable fields.
hu_HU: Legyen körvonal a fordítható mezők körül.

en: The color in use is taken from your profile option %s, the third color.
hu_HU: A használt szín a %s profil opcióból a harmadik szín lesz.

en: If your theme or some plugins are not fully integrated with %s, suggest their authors to review the %sIntegration Guide%s. In many cases they would only need to create a simple text file in order to be fully compatible with %s. Alternatively, you may create such a file for them and for yourselves.
hu_HU: Ha a sablon vagy néhány bővítmény nem egészen integrálódik ehhez: %s, javasolja a szerzőiknek az %sIntegrációs útmutató%s átnézését. Legtöbb esetben elég egy szövegfájlt létrehozni a teljes %s kompatibilitáshoz. Esetleg Ön is létrehozhatja ezt a fájlt nekik és önmagának.

en: Read %sIntegration Guide%s for more information on how to customize the configuration of %s.
hu_HU: Olvassa el az %sIntegrációs útmutató%st, %s beállításának testreszabásáról.

en: List of configuration files. Unless prefixed with "%s", paths are relative to %s variable: %s. Absolute paths are also acceptable.
hu_HU: Beállításfájlok listája. Ha nincs „%s” előtag, akkor az elérési utak relatívak %s változhoz: %s. Az abszolút elérési utak is elfogadhatók.

en: The list gets auto-updated on a 3rd-party integrated plugin activation/deactivation. You may also add your own custom files for your theme or plugins. File "%s" is the default configuration loaded from this plugin folder. It is not recommended to modify any configuration file from other authors, but you may alter any configuration item through your own custom file appended to the end of this list.
hu_HU: A lista automatikusan frissül 3. féltől származó integrált bővítmények be- és kikapcsolásakor. Ön is adhat hozzá egyedi fájlokat a sablonhoz vagy bővítményekhez. „%s” fájlban van az alap beállítás ennek a bővítménynek a könyvtárában. Nem javasolt mások bővítményének fájljaiba beleírni, inkább saját fájlt kell a lista végére felvenni, és azzal felülírni a beállításaikat.

en: Use "%s" to review the resulting combined configuration from all "%s" and this option.
hu_HU: Használja „%s”-t a végső egyesített beállítás megtekintéséhez, ami tartalmazza „%s” és ezen beállítás elemeit.

en: Additional custom JSON-encoded configuration of %s for all admin pages. It is processed after all files from option "%s" are loaded, providing opportunity to add or to override configuration tokens as necessary.
hu_HU: További egyedi JSON-kódolt %s beállítás az admin oldalakhoz. Azután kerül feldolgozásra, hogy minden fájl be lett töltve „%s” opcióból, így lehetőséget ad beállítások kiegészítésére és felülírására.

en: It would make no difference, if the content of this field is stored in a file, which name is listed last in option "%s". Therefore, this field only provides flexibility for the sake of convenience.
hu_HU: Ugyanúgy működne a dolog, ha e mező tartalma egy fájlban lenne eltárolva, amelynek a neve az utolsó helyen lenne „%s” opcióban. Így ez a mező csak kényelmi célokat szolgál.

en: Custom Fields
hu_HU: Egyedi mezők

en: Enter "%s" or "%s" attribute of text fields from your theme, which you wish to translate. This applies to post, page and media editors (%s). To lookup "%s" or "%s", right-click on the field in the post or the page editor and choose "%s". Look for an attribute of the field named "%s" or "%s". Enter it below, as many as you need, space- or comma-separated. After saving configuration, these fields will start responding to the language switching buttons, and you can enter different text for each language. The input fields of type %s will be parsed using %s syntax, while single line text fields will use %s syntax. If you need to override this behaviour, prepend prefix %s or %s to the name of the field to specify which syntax to use. For more information, read %sFAQ%s.
hu_HU: Adja meg az „%s” vagy „%s” attribútumát azon beviteli mezőknek, amiket több nyelven szeretne használni. Ez a bejegyzés, oldal és média szerkesztő oldalaknál fog működni (%s). „%s” vagy „%s” felfedezéséhez, kattintson a jobb egérgombbal a kérdéses beviteli mezőre, és válassza a(z) „%s” opciót. Az elem attribútumai között keressen „%s” vagy „%s” értéket. Alább adja meg a megtalált értékeket. Többet is lehet szóközzel vagy vesszővel elválasztva. A beállítások mentése után ezekre a mezőkre vonatkozni fognak a nyelválasztó gombok, így több nyelven meg lehet adni értéküket. A %s típusú mezőknél %s szintaxis lesz használva, míg a sima szöveges mezőknél %s szintaxis. Ha szükséges e működés felülbíráslása, ez megtehető a %s vagy %s előtéttel a mező neve előtt. További információ a %sGYIK%sben.

[ctx: browser option]
en: Inspect Element
hu_HU: Elem vizsgálata

en: The value of "id" attribute is normally unique within one page, otherwise the first field found, having an id specified, is picked up.
hu_HU: Az „id” attribútum értéke általában egyedi egy oldalon belül, egyébként az első ilyen nevűt használjuk.

en: All the fields of specified classes will respond to Language Switching Buttons. Be careful not to include a class, which would affect language-neutral fields. If you cannot uniquely identify a field needed neither by %s, nor by %s attribute, report the issue on %sSupport Forum%s
hu_HU: Minden elem, aminek van az itt felsorolt class-ok közül legalább egy, az reagálni fog a nyelvválasztó gombokra. Fontos, hogy NE adjunk meg olyan class-t, ami nyelvfüggetlen mezőn is szerepel. Ha nem tudsz beazonosítani egy mező %s és %s alapján se, akkor kérlek jelentsd a %sTámogató fórum%son.

en: Custom Filters
hu_HU: Egyedi szűrők

en: Names of filters (which are enabled on theme or other plugins via %s function) to add translation to. For more information, read %sFAQ%s.
hu_HU: WordPress szűrők nevei (%s hívások), amikre rá kell akasztani a többnyelvűsítést. További információ a %sGYIK%sben.

en: Compatibility Functions
hu_HU: Kompatibilitási függvények

en: Enable function name compatibility (%s).
hu_HU: Függvény-név kompatibilitás bekapcsolása (%s).

en: Some plugins and themes use direct calls to the functions listed, which are defined in former %s plugin and some of its forks. Turning this flag on will enable those function to exists, which will make the dependent plugins and themes to work. WordPress policy prohibits to define functions with the same names as in other plugins, since it generates user-unfriendly fatal errors, when two conflicting plugins are activated simultaneously. Before turning this option on, you have to make sure that there are no other plugins active, which define those functions.
hu_HU: Néhány bővítmény és sablon közvetlenül meghívja a fent listázottak némelyikét, amiket a korábbi %s bővítmények vagy leszármazottaik definiáltak. Ha engedélyezi ezt az opciót, akkor újra elérhetők lesznek ezek a függvények, így működni fognak az ezekre épülő bővítmények és sablonok. A WordPress szabályzata megtiltja, hogy egy bővítmény olyan nevű függvényeket használjon, ami más bővítményben szerepel, mert ez végzetes php hibát okozna a két bővítmény együttes használatakor. Mielőtt engedélyezi ezt, győződjön meg róla, hogy nincs másik aktív bővímény, ami definiálja ezeken függvények valamelyikét.

[ctx: Two-letter Language Code meant.]
en: Code
hu_HU: Kód

en: Action
hu_HU: Művelet

en: Stored
hu_HU: Tárolva

en: %s Flag
hu_HU: %s zászló

en: Default
hu_HU: Alap

en: Enable
hu_HU: Bekapcsol

en: Delete
hu_HU: Törlés

en: Pre-Defined
hu_HU: Előre-beállított

en: Reset
hu_HU: Alapra

en: List of Configured Languages
hu_HU: Beállított nyelvek listája

en: Only enabled languages are loaded at front-end, while all %d configured languages are listed here.
hu_HU: Csak az engedélyezett nyelvek lesznek betöltve a front-enden, míg itt mind a %d beállított nyelv fel van sorolva.

en: The table below contains both pre-defined and manually added or modified languages.
hu_HU: Az alábbi táblázat tartalmazza az előre beállított és a kézzel hozzáadott vagy módosított nyelveket is.

en: You may %s or %s a language, or %s manually added language, or %s previous modifications of a pre-defined language.
hu_HU: Lehet %s vagy %s egy nyelvet, vagy %s kézzel hozzáadott nyelv, vagy %s előzőleg módosított előre beállított nyelv.

en: Click %s to modify language properties.
hu_HU: Kattintson %s a nyelvi tulajdonságok módosításához.

en: Enabling a language will cause qTranslate to update the Gettext-Database for the language, which can take a while depending on your server's connection speed.
hu_HU: Egy nyelv engedélyezésekor a qTranslate megpróbálja frissíteni a nyelv gettext adatbázisát. Ez az Internet sebességének függvényében eltarthat egy ideig.

en: Add Language
hu_HU: Nyelv hozzáadása

en: Add Language &raquo;
hu_HU: Nyelv hozzáadása &raquo;

en: Option "%s" has also been turned on, as the most common case for importing configuration from %s. You may turn it off manually if your setup does not require it. Refer to %sFAQ%s for more information.
hu_HU: A „%s” opció is engedélyezve lett, mint a %s importálása során általában. Kézzel kikapcsolható szükség esetén. További információ a %sGYIK%sben.

en: Applicable options and taxonomy names from plugin %s have been imported. Note that the multilingual content of posts, pages and other objects has not been altered during this operation. There is no additional operation needed to import content, since its format is compatible with %s.
hu_HU: A használható opciók és taxonómia nevek át lettek véve a %s bővítményből. A művelet alatt a bejegyzések, oldalak és egyéb objektumok tartalma nem változott. Nincs szükség további lépésekre a tartalom importálásához, mert a formátum kompatibilis ezzel: %s.

en: %sImportant%s: Before you start making edits to post and pages, please, make sure that both, your front site and admin back-end, work under this configuration. It may help to review "%s" and see if any of conflicting plugins mentioned there are used here. While the current content, coming from %s, is compatible with this plugin, the newly modified posts and pages will be saved with a new square-bracket-only encoding, which has a number of advantages comparing to former %s encoding. However, the new encoding is not straightforwardly compatible with %s and you will need an additional step available under "%s" option if you ever decide to go back to %s. Even with this additional conversion step, the 3rd-party plugins custom-stored data will not be auto-converted, but manual editing will still work. That is why it is advisable to create a test-copy of your site before making any further changes. In case you encounter a problem, please give us a chance to improve %s, send the login information to the test-copy of your site to %s along with a detailed step-by-step description of what is not working, and continue using your main site with %s meanwhile. It would also help, if you share a success story as well, either on %sthe forum%s, or via the same e-mail as mentioned above. Thank you very much for trying %s.
hu_HU: %sFontos%s: Mielőtt nekiáll módosítani a bejegyzéseket és oldalakat, győződjön meg róla, hogy a weboldal frontendje és az admin felülete is működik ezen beállítások mellett. Segíthet, ha áttekinti ezt: „%s” és megnézi, hogy használ-e ott említett gondot okozó bővítményt. Míg a jelenlegi tartalom, ami %s-től van kompatíbilis ezzel a bővítménnyel, az ezentúl módosított bejegyzések és oldalak az új, csak szögletes zárójeleket használó kódolással lesznek mentve, aminek sok előnye van a korábbi %s kódolással szemben. Viszont az új kódolás nem egyértelműen kompatíbilis ezzel: %s, és „%s” alatt elérhető műveletkre lesz szükség, ha vissza akkar térni ehhez: %s. M?ég ezzel az extra konverziós lépéssel se lesznek átalakítva az egyedi bővítmények által tárolt adatok. Ezért javasolt egy teszt-változat létrehozása az egész weboldalból, mielőtt bármi mást módosítana. Ha problémával találkozik, kérjük adjon esélyt a %s fejleszésére és küldje el nekünk a teszt oldal belépési adatait ide: %s, egy részletes lépésről-lépésre leírással arról, hogy mi nem működik, és addig használja a fő oldalát tovább ezzel: %s. Az is segít, ha megosztja a probléma megoldását a %sfórum%son, vagy a fenti emailben. Köszönkük, hogy kipróbálja a %s bővítményt.

en: This is a one-time message, which you will not see again, unless the same import is repeated.
hu_HU: Ez egy egyszeri üzenet, amit nem lát többet, hacsak nem hajtja végre újra ezt az importálást.

en: Applicable options have been exported to plugin %s. If you have done some post or page updates after migrating from %s, then "%s" operation is also required to convert the content to "dual language tag" style in order for plugin %s to function.
hu_HU: Az érvényesíthető opciók exportálva lettek a %s bővítményhez. Ha módosított a bejegyzéseken vagy az oldalakon a %s-ről való migráció után, akkor a „%s” műveletre is szükség lesz, hogy a tartalmat átalakítsuk a „dupla nyelvi jelölő” stílusra, hogy működjön a %s bővítmény.

en: Plugin
hu_HU: Bővítmény

en: There is no need to migrate any setting, the database schema is compatible with this plugin.
hu_HU: Nem kell átvenni beállításokat, az adatbázis séma kompatíbilis e bővítménnyel.

en: Do not migrate any setting
hu_HU: Ne migráljon semilyen beállítást

en: Import settings from
hu_HU: Beállítások importálása innen:

en: Export settings to
hu_HU: Bállítások exportálása ide:

en: If you are updating from qTranslate 1.x or Polyglot, <a href="%s">click here</a> to convert posts to the new language tag format.
hu_HU: Ha a qTranslate 1.x vagy Polyglot bővítményekről frissít, akkor <a href="%s">kattintson ide</a> a bejgeyzések új nyelvi tag formátumra konvertálásához.

en: If you have installed qTranslate for the first time on a Wordpress with existing posts, you can either go through all your posts manually and save them in the correct language or <a href="%s">click here</a> to mark all existing posts as written in the default language.
hu_HU: Ha először telepítette a qTranslate beépülőt egy bejegyzéseket már tartalmazó Wordpress oldara, akkor vagy egyesével újra menti a bejegyzéseket, vagy <a href="%s">ide kattinthat</a> a bejegyzések alapértelmezett nyelvűként megjelöléséhez.

en: Both processes are <b>irreversible</b>! Be sure to make a full database backup before clicking one of the links.
hu_HU: Mindkét művelet <b>megfordíthatatlan</b>! Készítsen teljes biztonsági másolatot az adatbázisról, mielőtt a linkek bármelyikére kattint!

en: Do not convert database
hu_HU: NE alakítása át az adatbázist

en: Convert database to the "square bracket only" style.
hu_HU: Adatbázis átalakítása a „csak szögletes zárójel” stílusra.

en: The square bracket language tag %s only will be used as opposite to dual-tag (%s and %s) %s legacy database format. All string options and standard post and page fields will be uniformly encoded like %s.
hu_HU: Csak a szögletes zárójeles nyelv jelölő %s lesz használva a régebbi (%s és %s) %s kódokkal szemben. Minden szöveges beállítás, és sima bejegyzés és oldal így lesz kódolva: %s.

en: Convert database back to the legacy "dual language tag" style.
hu_HU: Adatbázis visszaalakítása a régi „dupla nyelvi kódos” stílusra.

en: Note, that only string options and standard post and page fields are affected.
hu_HU: Figyelem, csak a wp_options tábla opciói, a sima bejegyzések és oldalak érintettek.

en: Use plugin %s to import data.
hu_HU: Használja ezt a bővítményt adatok importálásához: %s.

en: Reset qTranslate
hu_HU: qTranslate alap helyzetbe állítása

en: Check this box and click Save Changes to reset all qTranslate settings.
hu_HU: Jelölje be ezt a jelölőnégyzetet és kattintson a Változások mentése gombra a qTranslate beállításainak alaphelyzetbe állításához.

en: Yes, I really want to reset qTranslate.
hu_HU: Igen, tényleg alapra szeretném állítani a qTranslate beépülőt.

en: Also delete Translations for Categories/Tags/Link Categories.
hu_HU: A kategóriák, címkék és link kategóriák fordításait is törölje.

en: If something isn't working correctly, you can always try to reset all qTranslate settings. A Reset won't delete any posts but will remove all settings (including all languages added).
hu_HU: Ha valami nem működik mindig meg lehet próbálni alaphelyzetre állítani a qTranslate beállításait. Az alapraállítás nem töröl egy bejegyzést se, de minden beállítást (a hozzáadott nyelveket is) eltávolít.

en: Reset admin notices.
hu_HU: Admin megjegyzések alaphelyzetbe.

en: All previously dismissed admin notices related to this plugin will show up again on next refresh of admin pages.
hu_HU: Minden korábban elrejtett admin megjegyzés ehhez a bővítményhez újra megjelenik az admin oldalakon.

en: A manual update to option "%s" or to the theme custom CSS may be needed, after some languages are changed.
hu_HU: Lehet, hogy szükséges lesz „%s” opció kézi frissítésére vagy egyedi CSS kódra a sablonban, néhány nyelv megváltoztatása után.

en: Cannot delete Default Language!
hu_HU: Az alap nyelvet nem lehet törölni!

en: Gettext databases <strong>not</strong> updated:
hu_HU: Gettext adatbázis <strong>nem lett</strong> frissítve:

en: Translation options
hu_HU: Fordítás beállítások

en: Highlight Translatable Fields
hu_HU: Fordítható mezők kiemelése

en: The way the translatable fields are highlighted is configured with global option %s.
hu_HU: A fordítható mezők kiemelésének módját ez az opció határozza meg: %s.

en: For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site's default language.
hu_HU: A megtekintő kényelméért az alábbi tartalom a weboldal alapértelmezett nyelvén jelenik meg.

en: For the sake of viewer convenience, the content is shown below in one of the available alternative languages.
hu_HU: A megtekintő kényelméért az alábbi tartalom az elérhető nyelvek egyikén jelenik meg.

en: You may click one of the links to switch the site language to another available language.
hu_HU: Rákattinthat a linkek egyikére, hogy a weboldal nyelvét egy másik elérhető nyelvre váltsa.

en: For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language.
hu_HU: A megtekintő kényelméért az alábbi tartalom alternatív nyelven jelenik meg.

en: You may click the link to switch the active language.
hu_HU: Rákattinthat a linkre az aktív nyelv módosításához.

en: The language/s do not have a valid ISO 639-1 representation.
hu_HU: A nyelv(ek)nek nincs érvényes ISO 639-1 megfelelője.

en: The language/s you used are not supported by the service.
hu_HU: A használt nyelv(ek)et nem támogatja a szolgáltatás.

en: There is no such service.
hu_HU: Nincs ilyen szolgáltatás.

en: The system could not process your order.
hu_HU: A rendszer nem tudta feldolgozni a megrendelését.

en: There has been an error with the selected service.
hu_HU: Hiba jelentkezett a kiválasztott szolgáltatásban.

en: An unknown error occured with the selected service.
hu_HU: Ismeretlen hiba történt a kijelölt szolgáltatásban.

en: The server returned a debugging message.
hu_HU: A kiszolgáló adott vissza rovarkereső üzenetet.

en: <div>Translate to %s</div>
hu_HU: <div>Fordítás erre: %s</div>

en: qTranslate Services Settings
hu_HU: qTranslate szolgáltatás beállítások

en: Translate to
hu_HU: Fordítás erre

en: Order deleted.
hu_HU: Megrendelés törölve.

en: Status updated for all open orders.
hu_HU: Állapot frissítve minden nyitott megrendelésnél.

en: Please save your post first.
hu_HU: Kérem, előbb mentse a bejegyzést.

en: Post Title
hu_HU: Bejegyzés címe

en: Service
hu_HU: Szolgáltatás

en: Source Language
hu_HU: Forrás nyelv

en: Target Language
hu_HU: Célnyelv

en: qTranslate Services
hu_HU: qTranslate szolgáltatások

en: <div id="message" class="error fade"><p>qTranslate Services could not load <a href="%s">OpenSSL</a>!</p></div>
hu_HU: <div id="message" class="error fade"><p>a qTranslate szolgáltatásoknak nem sikerült betöltenie <a href="%s">OpenSSL</a>t!</p></div>

en: Enable qTranslate Services
hu_HU: qTranslate szolgáltatások engedélyezése

en: With qTranslate Services, you will be able to use professional human translation services with a few clicks.
hu_HU: A qTranslate szolgáltatások segítségével profi emberi fordító szolgáltatásokat vehet igénybe néhány kattintással.

en: Open Orders
hu_HU: Nyitott megrendelések

en: Edit %s
hu_HU: Szerkesztés %s

en: Website
hu_HU: Weboldal

en: Current Status: %s
hu_HU: Aktuális állapot: %s

en: qTranslate Services will automatically check every hour whether the translations are finished and update your posts accordingly. You can always <a href="%s">check manually</a>.
hu_HU: A qTranslate szolgáltatások minden órában automatikusan megnézi, hogy elkészültek-e a fordítások és frissíti a bejegyzéseket ennek megfelelően. Bármikor <a href="%s">llenőrizheti</a> az állapotot.

en: Deleting an open order doesn't cancel it. You will have to logon to the service homepage and cancel it there.
hu_HU: Egy nyitott megrendelés törlése nem szünteti meg azt. A szolgáltatás honlapján belépve lehet ezt megtenni.

en: No open orders.
hu_HU: Nincsenek nyitott megrendelések.

en: Service Configuration
hu_HU: Konfiguráció mentése

en: Below, you will find configuration settings for qTranslate Service Providers, which are required for them to operate.
hu_HU: Alább találhatóak a qTranslate szolgáltatók beállításai, amik a működésükhöz szükséges.

en: To translate a post, please go to the <a href="%s">edit posts overview</a>.
hu_HU: Egy bejegyzés lefordításához menjen a <a href="%s">bejegyzések szerkesztése áttekintéshez</a>.

en: Post with id "%s" not found!
hu_HU: A "%s" azonosítójú bejegyzés nem található!

en: The requested Post has no content, no Translation possible.
hu_HU: A kért bejegyzésnek nincs tartalma, így nem lehetséges a fordítás.

en: The Post already has content for the selected target language. If a translation request is send, the current text for the target language will be overwritten.
hu_HU: A bejegyzésben már van tartalom az kijelölt célnyelven. Ha fordítási kérést ad fel, akkor a jelenlegi tartalom felül lesz írva.

en: An error occured: %s
hu_HU: Egy hiba lépett föl: %s

en: Additional information: %s
hu_HU: További információ: %s

en: An serious error occured and qTranslate Services cannot proceed. For help, please visit the <a href="%s">Support Forum</a>
hu_HU: Egy komoly hiba történt, és a qTranslate szolgáltatások nem tud folytatódni. Segítségért forduljon a <a href="%s">Segítő fórum</a>hoz

en: Order successfully sent.
hu_HU: Megrendelés sikeresen elküldve

en: Your translation order has been successfully transfered to the selected service.
hu_HU: A fordítási megrendelés sikeresen továbbítva lett a kiválaszott szolgáltatáshoz.

en: The service returned this message: %s
hu_HU: A szolgáltatás ezt az üzenetet adta vissza: %s

en: Feel free to choose an action:
hu_HU: Válasszon műveletet:

en: Translate this post to another language.
hu_HU: A bejgyzés lefordítása másik nyelvre.

en: Translate a different post.
hu_HU: Másik bejegyzés lefordítása-

en: View all open orders.
hu_HU: Minden nyitott megrendelés megtekintése.

en: Let qTranslate Services check if any open orders are finished.
hu_HU: Nézze meg a qTranslate, hogy elkészült-e valamelyik nyitott megrendelés.

en: View this post.
hu_HU: Bejegyzés megtekintése.

en: Your article is available in multiple languages. If you do not want to translate from %1$s, you can switch to one of the following languages: %2$s
hu_HU: A bejegyzés több nyelven is elérhető. Ha nem a %1$s nyelvről szeretne fordíttatni, akkor választhat a következőkből is: %2$s

en: Please choose the language you want to translate to:
hu_HU: Válassza ki a fordítás célnyelvét:

en: Continue
hu_HU: Folytatás

en: Confirm Order
hu_HU: Rendelés megerősítése

en: Please confirm your order.
hu_HU: Kérjük erősítse meg rendelését.

en: Request Translation
hu_HU: Fordítás kérése

en: Javascript is required for qTranslate Services
hu_HU: A qTranslate szolgáltatásokhoz javascript kell.

en: Please choose a service first
hu_HU: Előbb válasszon ki egy szolgáltatást

en: ERROR: Could not connect to qTranslate Services. Please try again later.
hu_HU: HIBA: Nem sikerült csatlakozni a qTranslate szolgáltatásokhoz. Kérem próbálja újra később.

en: Cannot use this service, not all <a href="%s">required fields</a> filled in for this service.
hu_HU: Nem használható ez a szolgáltatás, nincs kitöltve minden <a href="%s">szükséges mező</a> a szolgáltatás használatához.

en: <p><img src="images/wpspin_light.gif"> Getting Quote...</p>
hu_HU: <p><img src="images/wpspin_light.gif"> Idézet lekérése...</p>

en: Click to toggle
hu_HU: Kattintson a váltáshoz

en: Review Article
hu_HU: Cikk átnézése

en: Your article will be SSL encrypted and securly sent to qTranslate Services, which will forward your text to the chosen Translation Service. Once qTranslate Services receives the translated text, it will automatically appear on your blog.
hu_HU: A bejegyzés SSL segítségével kódolva lesz, és biztonságosan lesz elküldve a qTranslate szolgáltatásokhoz, ami továbbítja a szövege a kiválasztott fordítás szolgáltatáshoz. Amint a  qTranslate szolgáltatások megkapja a lefordított szöveget, automatikusan megjelenik az Ön weboldalán.

en: unavailable
hu_HU: nem elérhető

en: free
hu_HU: ingyenes

en: <p>Price: %1$s %2$s</p>
hu_HU: <p>Ár: %1$s %2$s</p>

en: An error occured!
hu_HU: Hiba történt!

en: Translate
hu_HU: Fordítás

en: Allows your visitors to choose a Language.
hu_HU: Lehetővé teszi a látogatóknak a nyelvválasztást.

en: qTranslate Language Chooser
hu_HU: qTranslate nyelv választó

en: Title:
hu_HU: Cím:

en: Hide Title:
hu_HU: Cím elrejtése:

en: Hide Title Colon:
hu_HU: Cím oszlop elrejtése:

en: Display:
hu_HU: Megjelenítés:

en: Text only
hu_HU: Csak szöveg

en: Image only
hu_HU: Csak kép

en: Text and Image
hu_HU: Szöveg és kép

en: Dropdown Box
hu_HU: Legördülő menü

en: Other common CSS block for flag classes "%s" is loaded in the head of HTML and can be controlled with option "%s".
hu_HU: Egy másik gyakori CSS blokk a zászló class-okhoz „%s” is bekerül a HTML fejlécébe, de állítható ezzel az opcióval: „%s”.

en: Adds user-friendly and database-friendly multilingual content support.
hu_HU: Felhasználóbarát és adatbázisbarát módon támogatja több nyelv kezelését a WordPress-ben.
