qTranslate-X 3.4.5.4 - en to pl translation catalogue (145 entries)

en: Save Changes
pl: Zapisz Zmiany

en: Language Management
pl: Zarządzanie Językami

en: Languages
pl: Języki

en: Settings
pl: Ustawienia

en: qTranslate has been reset.
pl: qTranslate zostało zresetowane.

en: The Language must have a Not-Available Message!
pl: Język musi mieć Informację o niedostępnym wpisie!

en: The Language must have a Locale!
pl: Język musi mieć Locale!

en: The Language must have a name!
pl: Język musi mieć nazwę!

en: Language Code has to be 2 characters long!
pl: Kod Języka musi składać się z 2 znaków.

en: There is already a language with the same Language Code!
pl: Język o takim samym Kodzie Języka już istnieje!

en: Language is already enabled or invalid!
pl: Język jest już włączony bądź bądź nieprawidłowy!

en: Cannot disable Default Language!
pl: Nie można wyłączyć języka domyślnego!

en: No such language!
pl: Nie ma takiego języka!

en: Language is already disabled!
pl: Język jest już wyłączony!

en: Language is already first!
pl: Język jest już pierwszy!

en: New order saved.
pl: Nowe zamówienie zapisane.

en: Language is already last!
pl: Język jest już ostatni!

en: Options saved.
pl: Ustawienia zapisane.

en: Could not write to "%s", Gettext Databases could not be downloaded!
pl: Nie można zapisać do "%s", nie można pobrać Bazy Danych Gettext!

en: Gettext databases updated.
pl: Baza Danych Gettext została uaktualniona.

en: Language
pl: Język

en: Language Code
pl: Kod Języka

en: 2-Letter <a href="http://www.w3.org/WAI/ER/IG/ert/iso639.htm#2letter">ISO Language Code</a> for the Language you want to insert. (Example: en)
pl: 2-literowy <a href="http://www.w3.org/WAI/ER/IG/ert/iso639.htm#2letter">Kod Języka ISO</a> dla języka który chcesz dodać. (Przykład: pl)

en: Flag
pl: Flaga

en: Incorrect Flag Image Path! Please correct it!
pl: Nieprawidłowa Ściażka Obrazka Flagi! Proszę poprawić!

en: Choose the corresponding country flag for language. (Example: gb.png)
pl: Wybierz odpowiadającą flagę narodową dla języka. (Przykład: pl.png)

en: Name
pl: Nazwa

en: The Name of the language, which will be displayed on the site. (Example: English)
pl: Nazwa języka, która będzie wyświetlana na stronie. (Przykład: Polski)

en: PHP and Wordpress Locale for the language. (Example: en_US)
pl: Plik lokalizacji PHP i Wordpresa dla języka. (Przykład: pl_PL)

en: You will need to install the .mo file for this language.
pl: Konieczne będzie zainstalowanie pliku .mo dla tego języka.

en: Date Format
pl: Format Daty

en: Depending on your Date / Time Conversion Mode, you can either enter a <a href="http://www.php.net/manual/function.strftime.php">strftime</a> (use %q for day suffix (st,nd,rd,th)) or <a href="http://www.php.net/manual/function.date.php">date</a> format. This field is optional. (Example: %A %B %e%q, %Y)
pl: W zależności od twojego Trybu Konwersji Daty/Czasu, możesz wpisać ustawienia w formacie <a href="http://www.php.net/manual/function.strftime.php">strftime</a> (używaj %q w celu uzyskania Angielskiego przyrostka porządkowego dla dnia miesiąca, 2 litery (st,nd,rd,th)) lub <a href="http://www.php.net/manual/function.date.php">date</a>. To pole nie jest obowiązkowe. (Przykład: %A %B %e%q, %Y)

en: Time Format
pl: Format Czasu

en: Depending on your Date / Time Conversion Mode, you can either enter a <a href="http://www.php.net/manual/function.strftime.php">strftime</a> or <a href="http://www.php.net/manual/function.date.php">date</a> format. This field is optional. (Example: %I:%M %p)
pl: W zależności od twojego Trybu Konwersji Daty/Czasu, możesz wpisać ustawienia w formacie <a href="http://www.php.net/manual/function.strftime.php">strftime</a> (używaj %q w celu uzyskania Angielskiego przyrostka porządkowego dla dnia miesiąca, 2 litery (st,nd,rd,th)) lub <a href="http://www.php.net/manual/function.date.php">date</a>. To pole nie jest obowiązkowe. (Przykład: %I:%M %p)

en: Not Available Message
pl: Informacja o niedostępnym wpisie.

en: Message to display if post is not available in the requested language. (Example: Sorry, this entry is only available in %LANG:, : and %.)
pl: Wiadomość do wyświetlenia jeśli wpis nie jest dostępny w danym języku. (Przykład: Przepraszamy, ten wpis dostępny jest wyłącznie w językach: %LANG:, : and %.)

en: %LANG:&lt;normal_separator&gt;:&lt;last_separator&gt;% generates a list of languages separated by &lt;normal_separator&gt; except for the last one, where &lt;last_separator&gt; will be used instead.
pl: %LANG:&lt;normal_separator&gt;:&lt;last_separator&gt;% generuje listę języków oddzielonych przez &lt;normal_separator&gt; za wyjątkiem ostatniego, gdzie użyte zostanie &lt;last_separator&gt; .

en: Edit Language
pl: Edytuj Język

en: Save Changes &raquo;
pl: Zapisz Zmiany &raquo;

en: Language Management (qTranslate Configuration)
pl: Zarządzanie Językami (konfiguracja qTranslate)

en: For help on how to configure qTranslate correctly, take a look at the <a href="%1$s">qTranslate FAQ</a> and the <a href="%2$s">Support Forum</a>.
pl: By uzyskać pomoc w poprawnej konfiguracji qTranslate, zobacz <a href="%1$s">qTranslate FAQ</a> oraz <a href="%2$s">Support Forum</a>. Upewnij się że komunikaty błędów podajesz w języku zrozumiałym na forum.

en: Default Language / Order
pl: Język / Zamówienie Domyślne

en: Default Language
pl: Język Domyślny

en: Disable
pl: Wyłącz

en: Edit
pl: Edytuj

en: Choose the default language of your blog. This is the language which will be shown on %s. You can also change the order the languages by clicking on the arrows above.
pl: Wybierz domyślny język twojego bloga. To jest język, który będzie pokazywany na %s. Możesz też zmienić kolejność języków klikająz na strzałki powyżej.

en: URL Modification Mode
pl: Tryb Modyfikacji URL

en: Use Query Mode (?lang=en)
pl: Użyj Trybu Query (?lang=pl)

en: Use Pre-Path Mode (Default, puts /en/ in front of URL)
pl: Użyj Trybu Pre-Path (Domyślnie dodaje /pl/ na początku URL)

en: Use Pre-Domain Mode (uses http://en.yoursite.com)
pl: Użyj trybu Pre-Domain (używa http://pl.twojastrona.com)

en: Hide URL language information for default language.
pl: Ukryj informacje o języku w URL dla języka podstawowego.

en: Hide Content which is not available for the selected language.
pl: Ukryj Zawartość, która nie jest dostępna w wybranym języku.

en: When checked, posts will be hidden if the content is not available for the selected language. If unchecked, a message will appear showing all the languages the content is available in.
pl: Jeśli zaznaczysz to pole, wpisy będą ukrywane, jeżeli zawartość nie jest dostępna w wybranym języku. Jeżeli pozostawisz je puste, pojawi się informacja pokazująca wszystkie języki w których dostępna jest dana zawartość.

en: Convert Database
pl: Konwertuj Bazę Danych

en: Detect Browser Language
pl: Wykryj Język Przeglądarki

en: Detect the language of the browser and redirect accordingly.
pl: Wykryj język przeglądarki i odpowiednio przekieruj.

en: When the frontpage is visited via bookmark/external link/type-in, the visitor will be forwarded to the correct URL for the language specified by his browser.
pl: Jeśli strona jest odwiedzona przez zakładkę/zewnętrzny link/direct-hit, odwiedzający zostanie przekierowany do URL poprawnego dla języka jego przeglądarki.

en: Flag Image Path
pl: Ścieżka Obrazków Flag

en: Ignore Links
pl: Ignoruj Linki

en: Update Gettext Databases
pl: Uaktualnij Bazy Danych Gettext

en: Automatically check for .mo-Database Updates of installed languages.
pl: Automatycznie szukaj Uaktualnień Baz Danych .mo dla zainstalowanych języków.

en: Update Gettext databases now.
pl: Uaktualnij Bazy Danych Gettext teraz.

en: qTranslate will query the Wordpress Localisation Repository every week and download the latest Gettext Databases (.mo Files).
pl: qTranslate zapyta Skarbnicę Lokalizacji Wordpress raz w tygodniu i pobierze najnowsze Bazy Danych Gettext (pliki .mo).

en: Date / Time Conversion
pl: Konwersja Daty / Czasu

en: Use emulated date function.
pl: Użyj emulwanej funkcji date.

en: Use emulated date function and replace formats with the predefined formats for each language.
pl: Użyj emulowanej fukcji date i podmień formaty predefiniowanymi dla każdego języka.

en: Use strftime instead of date.
pl: Użyj funkcji strftime zamiast date.

en: Use strftime instead of date and replace formats with the predefined formats for each language.
pl: Użyj funkcji strftime zamiast date i podmień formaty predefiniowanymi dla każdego języka.

en: Depending on the mode selected, additional customizations of the theme may be needed.
pl: W zależności od wybraneg trybu, konieczne mogą być modyfikacje tematu (Wordpress Theme).

en: Action
pl: Akcja

en: Default
pl: Domyślny

en: Enable
pl: Włącz

en: Delete
pl: Skasuj

en: Enabling a language will cause qTranslate to update the Gettext-Database for the language, which can take a while depending on your server's connection speed.
pl: Włączenie języka spowoduje, że qTranslate zaktualizuje Gettext-Database dla tego języka, co w zależności od szybkości łącza twojego serwera może zająć chwilę.

en: Add Language
pl: Dodaj Język

en: Add Language &raquo;
pl: Dodaj Język &raquo;

en: If you are updating from qTranslate 1.x or Polyglot, <a href="%s">click here</a> to convert posts to the new language tag format.
pl: Jeżelu robisz update z qTranslate 1.x lub Polyglot, <a href="%s">kliknij tu</a> by przekonwertować wszystkie posty do nowego formatu tagów językowych.

en: If you have installed qTranslate for the first time on a Wordpress with existing posts, you can either go through all your posts manually and save them in the correct language or <a href="%s">click here</a> to mark all existing posts as written in the default language.
pl: Jeżeli zainstalowałeś qTranslate po raz pierwszy na Wordpress'sie z istniejącymi wpisami, możesz przejżeć posty ręcznie i zapisać je w odpowiednim języku lub <a href="%s">kliknąć tu</a> by oznaczyć wszystkie istniejące posty jako napisane w języku domyślnym.

en: Both processes are <b>irreversible</b>! Be sure to make a full database backup before clicking one of the links.
pl: Oba procesy są <b>nieodwracalne</b>! Upewnij się że masz pełen backup bazy danych zanim klikniesz jeden z tych linków.

en: Reset qTranslate
pl: Zrestetuj qTranslate

en: Check this box and click Save Changes to reset all qTranslate settings.
pl: Zaznacz to pole i kliknij Zapisz Zmiany by zresetować wszystkie ustawienia qTranslate.

en: Yes, I really want to reset qTranslate.
pl: Tak, napewno chcę zresetować qTranslate.

en: Also delete Translations for Categories/Tags/Link Categories.
pl: Skasuj równierz tłumaczenia Kategorii Kategorii/Tagów/Linków.

en: If something isn't working correctly, you can always try to reset all qTranslate settings. A Reset won't delete any posts but will remove all settings (including all languages added).
pl: Jeżeli coś nie działa poprawnie, zawsze możesz sprówać zresetować wszystkie ustawienia qTranslate. Reset nie skasuje żadnych postów, ale usunie wszystkie ustawienia (włączając w to wszystkie dodane języki).

en: The language/s do not have a valid ISO 639-1 representation.
pl: Ten język/języki nie mają prawidłowej reprezentacji ISO 639-1.

en: The language/s you used are not supported by the service.
pl: Język/języki, których użyłeś/łaśnie są wspierane przez tą usługę.

en: There is no such service.
pl: Nie ma takiej usługi.

en: The system could not process your order.
pl: System nie mógł przetworzyć twojego zamówienia.

en: There has been an error with the selected service.
pl: W wybranej usłudze wystąpił błąd.

en: An unknown error occured with the selected service.
pl: W wybranej usłudze wystąpił nieznany błąd.

en: The server returned a debugging message.
pl: Serwer zwrócił wiadomość do debugowania.

en: <div>Translate to %s</div>
pl: <div>Przetłumacz na %s</div>

en: qTranslate Services Settings
pl: Ustawienia Usług qTranslate

en: Translate to
pl: Tłumacz na

en: Order deleted.
pl: Zamówienie skasowane.

en: Status updated for all open orders.
pl: Status zaktualizowany we wszystkich złożonych zamówieniach.

en: Post Title
pl: Tytuł Wpisu

en: Service
pl: Usługa

en: Source Language
pl: Język źródła

en: Target Language
pl: Język docelowy

en: qTranslate Services
pl: Usługi qTranslate

en: <div id="message" class="error fade"><p>qTranslate Services could not load <a href="%s">OpenSSL</a>!</p></div>
pl: <div id="message" class="error fade"><p>Usługi qTranslate nie mogły załadować <a href="%s">OpenSSL</a>!</p></div>

en: Enable qTranslate Services
pl: Włącz Usługi qTranslate.

en: Open Orders
pl: Złożone Zamówienia

en: Edit %s
pl: Edytuj %s

en: Website
pl: Strona Internetowa

en: Current Status: %s
pl: Obecny Status: %s

en: qTranslate Services will automatically check every hour whether the translations are finished and update your posts accordingly. You can always <a href="%s">check manually</a>.
pl: qTranslate automatycznie, co godzinę sprawdzi czy tłumaczenia są gotowe i zaktualizuje odpowiednio twoje wpisy. Możesz zawsze <a href="%s">sprawdzić ręcznie</a>.

en: Deleting an open order doesn't cancel it. You will have to logon to the service homepage and cancel it there.
pl: Skasowanie złożonego zamówienia nie anuluje go. Konieczne jest zalogowanie się na stronie domowej usługi i anulowanie go tam.

en: No open orders.
pl: Brak złożonych zamówień.

en: Service Configuration
pl: Konfiguracja Usługi

en: Below, you will find configuration settings for qTranslate Service Providers, which are required for them to operate.
pl: Poniżej, znajdziesz ustawienia konfiguracji dla Dostarczycieli Usług qTranslate, które są wymagane by Usługi działały.

en: To translate a post, please go to the <a href="%s">edit posts overview</a>.
pl: By przetłumaczyć wpis, udaj się do <a href="%s">edycji wpisów</a>.

en: Post with id "%s" not found!
pl: Wpis o id "%s" nie znaleziony!

en: The requested Post has no content, no Translation possible.
pl: Wybrany wpis nie ma zawartości, Tłumaczenie nie jest możliwe.

en: The Post already has content for the selected target language. If a translation request is send, the current text for the target language will be overwritten.
pl: Ten wpis ma już zawartość dla wybranego języka docelowego. Jeżeli zostanie wysłane żądanie tłumaczenia, obecny tekst dla tego języka zostanie nadpisany.

en: An error occured: %s
pl: Wystąpił błąd: %s

en: Additional information: %s
pl: Dodatkowa informacja: %s

en: An serious error occured and qTranslate Services cannot proceed. For help, please visit the <a href="%s">Support Forum</a>
pl: Wystąpił poważny błąd i Usługi qTranslate nie mogą postępować dalej. W celu uzyskania pomocy odwiedź <a href="%s">Forum Wsparcia</a>.

en: Order successfully sent.
pl: Zamówienie wysłane poprawnie.

en: Your translation order has been successfully transfered to the selected service.
pl: Twoje zamówienie tłumaczenia zostało poprawnie przesłane do wybranej usługi.

en: The service returned this message: %s
pl: Usługa zwróciła tą wiadomość: %s

en: Feel free to choose an action:
pl: Możesz wybrać akcję:

en: Translate this post to another language.
pl: Tłumacz ten wpis na inny język.

en: Translate a different post.
pl: Przetłumacz inny post.

en: View all open orders.
pl: Pokaż wszystkie złożone zamówienia.

en: Let qTranslate Services check if any open orders are finished.
pl: Pozwól Usługom qTranslate sprawdzić czy złożone zamówienia zostały wykonane.

en: View this post.
pl: Pokaż ten wpis.

en: Your article is available in multiple languages. If you do not want to translate from %1$s, you can switch to one of the following languages: %2$s
pl: Twój artykuł dostępny jest w wielu językach. Jeśli nie chcesz tłumaczyć z %1$s, możesz przełączyć się do jednego z następujących języków: %2$s

en: Please choose the language you want to translate to:
pl: Proszę wybrać język, na który chcesz przetłumaczyć:

en: Continue
pl: Kontynułuj

en: Request Translation
pl: Zażądaj tłumaczenia

en: ERROR: Could not connect to qTranslate Services. Please try again later.
pl: BŁĄD: Nie można połączyć z Usługami qTranslate. Proszę spróbować później.

en: Cannot use this service, not all <a href="%s">required fields</a> filled in for this service.
pl: Nie można użyć tej usługi, nie wypełniono wszystkich <a href="%s">wymaganych pól</a> dla tej usługi.

en: Your article will be SSL encrypted and securly sent to qTranslate Services, which will forward your text to the chosen Translation Service. Once qTranslate Services receives the translated text, it will automatically appear on your blog.
pl: Twój artykuł zostanie zaszyfrowany SSL i bezpiecznie wysłany do Usług qTranslate, które następnie przekażą twój tekst do wybranej Usługi Tłumaczeń. Gdy Usługi qTranslate otrzyma przetłumaczony tekst, automatycznie pojawi się on na twoim blogu.

en: Translate
pl: Tłumacz

en: Allows your visitors to choose a Language.
pl: Pozwala odwiedzającym wybrać język.

en: qTranslate Language Chooser
pl: Przełącznik Języków qTranslate

en: Title:
pl: Tytuł:

en: Hide Title:
pl: Ukryj Tytuł:

en: Display:
pl: Wyświetl:

en: Text only
pl: Tylko tekst

en: Image only
pl: Tylko obrazki

en: Text and Image
pl: Tekst i Obrazki

en: Dropdown Box
pl: Lista Rozwijana
